Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Mnoho důvodů, proč o víkendu přijít na výstaviště

 

Pojďte si užít víkend na výstavišti. Můžete si vybrat dovolenou, najít tipy na výlet, poznat zajímavé osobnosti, poslechnout si cestovatelské přednášky a taky se pořádně vyřádit.

Určitě zamiřte do pavilonu F, zvlášť pokud na GO a Regiontour vyrážíte s dětmi. Dospělí si poslechnou zážitky novodobých nomádů a prohlédnou vozidla, na nichž zcestovali kus světa. Rozpis přednášek na hlavním festivalovém pódiu i na stánku Lidovek.cz je zde.

Děti si vyzkouší, jakou mají rovnováhu nebo vylezou mobilní ferratovou stěnu, první v Česku. Tam už stála fronta dnes. „Jsem nadšený, všem bych šplhání nahoru doporučil. Jsem hrozně vysoký, což pro mě byla výhoda, protože jsem nemusel použít tolik záchytných bodů. Každý si tady najde to svoje a zvládnete to i v obleku jako já,“ směje se návštěvník Jan Bradáč. Zítra a pozítří se u stěny ve 12 a 14.30 hodin pořádá soutěž Kolik uzlů dokážeš. Kromě toho mohou návštěvníci vytvořit tříčlenné týmy a zazávodit si o nejrychlejší přelez zajištěné cesty.  Jednotlivci pak můžou soutěžit o to, kdo nejrychleji oblékne ferratový komplet či kdo nejdéle vydrží zavěšený na hrazdě.

Soutěžit se bude i v jízdě na elektrolongboardu. Otevřený závod se bude konat  v sobotu 20. ledna v době od 14:00 do 15:30 hodin. Pravidla závodění jsou jednoduchá: v pátek a v sobotním dopoledním bloku bude probíhat jízda na čas. Zde se jedná o to, aby soutěžící projel stanovenou dráhu co nejrychleji a bez chyb. Kdo pokoří stanovený minimální čas, může se kvalifikovat do sobotního odpoledního klání. V odpoledním bloku pojedou soutěžící mezi sebou vyřazovací rozjížďky až po finále. První tři závodníci budou odměněni cenami od firmy Boardmobile.

Přemýšlet se bude u expozice Klub českých turistů, kde má společnost Tripeduca má nachystanou hru, speciálně vytvořenou pro lednový veletrh. Účastníci se pokusí zjistit, kam zmizel mamut. Proč právě on? V roce 1928 byl jedním z největších taháků tehdejší Výstavy soudobého umění. Soutěží se i na stánku Turistických známek.

Na stánku města Brna můžete zkusit vymyslet jméno pro mamuta, který má být hlavní atrakcí jedné ze dvou nových expozic, které letos otevře brněnská zoologická zahrada. Na Jihomoravského kraje se modeluje Věstonická venuše a zájemci se mohou nechat "potetovat" folklorními motivy.

Kola štěstí se roztáčí na stáncích Aqualandu a Privatvermieter Verband Oberösterreich, hraje se také o zájezd na Mauritius.

Všude kolem je výborné pití a jídlo, součástí veletrhů je také gurmánský RegFoodFest. A v pavilonu F je festivalová restaurace v režii brněnského Klubu cestovatelů. Tady ochutnáte speciality dálné arabské a indické kuchyně. Napijte se okořeněného masala čaje, vyzkoušejte rýžovou placku s libanonským salátem nebo si oslaďte život sladkou baklavou s ořechy.

Je toho mnohem, sledujte web GO a Regiontour, budeme vás informovat.Datum: 20.1.2018 9:30:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště