Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Milevské maškary


Milevský masopustní maškarní průvod patří k nejstarším v Čechách. Maškary procházejí městem již od roku 1862. Jejich kořeny však sahají až ke středověkým masopustním hrám.

Průvod má vždy jistý ráz, který často souvisí s významnými událostmi ve městě nebo ve státě či světě. V roce 2016 se maškarního průvodu zúčastnilo celkem 1248 masek. Milevské maškary tak stále drží prvenství v České knize rekordů. Milevské maškary jsou navíc zapsány na Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihočeského kraje.

Více najdete na: www.milevskemaskary.cz

Zde na veletrhu se můžete těšit na zábavný den s Milevskými maškarami. Prezentace města Milevska bude probíhat prostřednictvím právě Milevských maškar, konkrétně se jedná o pestrý maškarní průvod v počtu cca 12 osob, přičemž každá osoba má svoji originální masku. „Maškarní průvod se bude pohybovat po areálu veletrhu po celý den a jeho členové budou návštěvníky zábavnou formou zvát do města Milevska i na samotný průvod Milevských maškar, který se bude konat v příštím roce dne 17. - 18. 2. 2023, těšit se můžete i na malé občerstvení,“ dodává Lenka Košatková z Domu kultury Milevsko.

 

Datum: 26.9.2022 15:17:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště