Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Města, městyse a obce Znojemska se i v roce 2018 budou prezentovat na Regiontour 2018

 

V lednu na brněnském výstavišti opět proběhne oblíbený Regiontour. Zdroj informací nejen pro vášnivé cestovatele, ale i rodiny s dětmi nebo seniory. Na této nejvýznamnější akci lednového veletrhu opět nebudou chybět města, městyse a obce Znojemska. Díky dotaci Jihomoravského kraje a obcím sdruženým v DSO Jevišovicka a Znojemském regionálním rozvoji se mohou na této významné akci prezentovat nejen turisticky zajímavé a známé obce jako Moravský Krumlov, Vranov nad Dyjí, Miroslav, ale i ostatní, menší obce, mohou ukázat své zajímavosti a pozvat na kulturní akce.

Znojemsko je krásný kout jižní Moravy a starostové obcí jsou si vědomi, že mají návštěvníkům co nabídnout. Nemusíme zde prezentovat jen naše krásné a dobře známé zámky a hrady např. v Miroslavi, ve Vranově nad Dyjí nebo v Jevišovicích, ale rádi zde předvedeme i naše regionální muzea, která jsou jedinečná nejen v rámci Jihomoravského kraje, ale i naší republiky. Na stánku (č. 54 v pavilonu P)  Znojemští  návštěvníci ochutnají také regionální potraviny, či resp. spíše nápoje. Připravili jsme si pro Vás nejen vynikající víno z vinařství Schwarz, ale i miroslavskou meruňkovici nebo krumlovské pivo Rokiten.

Na stánku Vás velmi rádi přivítáme, pohostíme a ukážeme Vám krásy našeho kraje. Pokud tedy mezi 18. a 21. lednem budete mít cestu do Brna, navštivte na brněnském výstavišti náš stánek. Budou se Vám věnovat nejen představitelé měst a obcí, ale i kněžna Miroslava a krásné hostesky. 

Prezentované obce a podnikatelé

Spoluvystavovatelé

Město Moravský Krumlov, Město Miroslav, Město Jevišovice, Městys Vranov nad Dyjí, Obec Dobšice, Obec Kuchařovice, Obec Únanov, Městys Blížkovice, Městys Višňové, městys  Mikulovice, Obec Černin, Obec Vevčice, Obec Boskovštejn, Obec Hl. Mašůvky, Obec Jiřice u Moravských Budějovic, Obec Rozkoš, Obec Střelice, Informační centrum Moravský Krumlov, Městské kulturní a informační středisko Miroslav, Informační středisko sdružení obcí Vranovska, Informační centrum Jevišovice, Impulsové centrum Znojmo (GIZ Znojmo), Jevišovicko,  Mikroregion Moravskokrumlovsko, Mikroregion Miroslavsko, Dobrovolný svazek obcí Znojemsko (Mikroregion Znojemsko), Dobrovolný svazek obcí  JEVIŠOVICKA (Mikroregion Jevišovicko), Svazek znojemských vinařských obcí  DAIŽ, svazek  obcí Sever Znojemska, Vinařství Lahofer,  Svazek obcí MORAVA, vinařství JOSEF  KOŘINEK

Městys Višňové se tradičně prezentuje svými kulturními akcemi, přičemž klade důraz především na každoroční výstavu vín o velikonoční neděli, pouťové slavnosti o posledním červnovém víkendu, oslavy Višňovského kulturního léta s filmovým festivalem v úvodu července a tradiční posvícení s Výstavou ovoce, zeleniny a květin o třetím říjnovém víkendu. Rovněž prezentuje svou historii a kulturu zastoupenou kostelem Jana Křtitele, zámkem s nádherným přírodním zámeckým parkem a restaurovanými sochami boha Herma a Persea, větrným kolem, sochami sv. Jana Nepomuckého, sv. Floriána, sv. Václava s památníkem světových válek, vyhlídkou na Staré hoře. Turistům nabízí i návštěvu vinařství Ing. Antonína Salety a Adámkovo vinařství s penzionem Bobule, Cyklopenzion, cyklostezky a turistickou trasu vedoucí přes Višňovou.

Návštěvníci budou mít možnost ochutnávat znojemská vína i jiné speciality ze Znojemska. Expozice se nachází v pavilonu P, stánek č. 054. K dispozici na stánku budou propagační materiály mnoha obcí ze znojemského regionu

Ve Znojemské expozici budou probíhat bezplatné ochutnávky znojemských vín, při kterých mohou návštěvníci degustovat vína různých odrůd a vinařů.

Zahraniční spoluvystavovatelé

 • Obec Zlaté Klasy, Slovensko
 • Mikroregion Horny Žitný ostrov, Slovensko
 • Agencia Municipal  de Energia, Portugalsko
 • Black sea regional Agency,   Rumunsko
 • Cork City Council, Velká Británie

Partneři

 • Veletrhy Brno a.s.
 • Dobrovolný svazek obcí JEVIŠOVICKA
 • Inter Znojemia  Group, a.s.
 • Vinařství Josef Kořínek
 • Projekt Added Value partner
 • Union  for Public transport,  Bulharsko
 • Město Maribor, Slovinsko
 • AGEAS,  Salerno,  Itálie
Datum: 5.1.2018 8:52:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště