Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Kraj a města spojují své síly. U návštěvníků chtějí zabodovat především popularizací vědy, výzkumu a inovací

 

Město Brno s Jihomoravským krajem přinášejí pro letošní rok zcela nový a unikátní pohled na cestování a návštěvnost v regionu. Poprvé totiž společně na jednom stánku na brněnském výstavišti prezentují nabídku cestovního ruchu. Cílem není jen přilákat větší množství a širší spektrum turistů, ale kromě prezentace turistických evergreenů, poukázat i na vzácné maličkosti neboli na nepříliš objevené kouty jižní Moravy. Ústředním tématem nabídky cestovního ruchu je propojení vědy, výzkumu a inovací s veřejným prostorem.

 

Bez technologií by dnes ale moderní cestovní ruch nemohl existovat. Na tiskové konferenci Jihomoravského kraje a statutárního města Brna, jež se konala ve čtvrtek dne 17. ledna v Pavilonu P brněnského výstaviště, představili čelní představitelé vedení města - primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková, radní Jihomoravského kraje v oblasti regionálního rozvoje, venkova a zemědělství Petr Hybler společně s řediteli významných cestovních institucí - ředitelka Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava Pavla Pelánová, ředitelka brněnského turistického informačního centra Jana Janulíková a ředitel hvězdárny Jiří Dušek současnou podobě i budoucí vizi prezentaci cestovního ruchu.

Brno má v letošním roce nakročeno k pokoření magické a pomyslné hranice milionu návštěvníků za rok. Podle oficiálních čísel Českého statistického úřadu do Brna zavítalo v roce 2016 zhruba 590 tisíc turistů, o rok později již 723 tisíc návštěvníků. I když konečná čísla za minulý rok ještě nejsou k dispozici, vše nasvědčuje tomu, že byl rekordní. Jihomoravský kraj se v návštěvnosti drží klasicky na druhém místě hned za hlavním městem Praha, kterou každoročně navštíví 1,9 milionů turistů.

 

Brno ukáže turistům netradiční tvář: vědu a techniku

Tiskovou konferenci zahájila primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková, jež představila zcela jedinečný koncept prezentace nabídky cestovního ruchu, jež bude nově pro Brno a Jihomoravský kraj společná. Tradice vysokoškolského vzdělání je v Brně silná, i proto se na jižní Moravě zaměří zejména na propojení vědy, techniky, inovací s cestovním ruchem. V letošním roce navíc tři vzdělávací instituce oslaví své významné jubileum – Masarykova i Mendelova univerzita slaví sté narozeniny, Vysoké učení technické dokonce 120 let od svého založení.

 

Kraj bude dostupnější. Od dubna se bude létat na lince Brno-Berlín

O hlavních cílech, jak posílit rozvoj cestovního ruchu a přilákat do celého regionu Jižní Moravy více návštěvníků, se blíže rozhovořil radní Jihomoravského kraje v oblasti regionálního rozvoje, venkova a zemědělství Petr Hybler. Vypíchl zejména důležitost rozvoje letecké dopravy, která má zajistit větší příliv zahraničních turistů.

Letošní rok přinese zcela novou linku na trase Brno-Berlín, jež bude spuštěna v dubnu a která tak obohatí stávající spojení na londýnský Stansted, italské Miláno či bavorský Mnichov. Hybler během tiskové konference rovněž ujistil o zájmu Jihomoravského kraje i nadále pokračovat ve významných investičních akcích na podporu cestovního ruchu. K významným projektům patří zejména otevření nové venkovní expozice vědeckého parku VIDA!, které už na jaře potěší zvukovou, vodní a pohybovou zónu.

 

Jižní Morava netradičně

Nová ředitelka jihomoravské Centrály cestovního ruchu Pavla Pelánová odborníkům ve spolupráci s pěti destinačními managementy představila nosné aktivity a témata cestovního ruchu, na něž budou jednotlivé regiony jižní Moravy cílit.

 

Datum: 17.1.2019 17:59:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště