Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Když se královna marmelád usadí pod Marmoladou

 

Marmolada a marmeláda, úsměvné spojení. A kouzlo nechtěného. Pod horu v Dolomitech se totiž přestěhovala „královna marmelád“ Blanka Milfaitová. A míní tam zůstat, s manželem na úpatí Marmolady koupili pozemky a velký kemp. Svůj božský kout země přijedou představit na lednový veletrh GO do Brna.

„Asi je to osud,“ směje se spojení marmeláda-Marmolada Blanka Milfaitová. „Sedí to k sobě jako pr..l na hrnec, jasně, ale neplánovali jsme to. Muž sem jezdí dvacet let a mě sem vzal poprvé před pěti lety, místo jsem si zamilovala, protože spojení dokonalé přírody, vysokých hor a trochu té samoty, to je prostě dokonalé…,“ vysvětluje Milfaitová.

Absolutní klid a čistota nedotčené alpské přírody, to jsou největší lákadla kempu s třemi hvězdičkami. Je zanořen do konce údolí vedoucího pod Marmoladu, ta začíná stoupat vzhůru sto metrů za kempem. Po všech stranách jsou hory na dosah ruky a místo ohraničují tři potoky a říčka. Je stranou od státní silnice, ale v dosahu několika lanovek, včetně té hlavní na nejvyšší bod Dolomit. „Soustředíme se na služby cestovatelům s obytnými vozy i přívěsy nebo stany, kteří mimo relax v kempu milují například skialpinismus, vysokohorskou turistiku, horolezectví, paragliding, alpské běhání, extreme nordic walking, cyklistiku silniční i mimo, a všechny druhy lyžování,“ představuje kemp.

„Jsme daleko jiných obydlí, takže vedle stanu potkáte kamzíka, lišku, jelena nebo naše kozy, to když utečou z ohrady. Zakládáme si na klidu a pohodlí pro klienty, máme super bar, kde se dá najíst a prodáváme tu vše možné, co vyrobíme. Marmeládovat se musí,“ líčí Blanka Milfaitová. Právě její marmelády ji dostali do širokého povědomí, je několikanásobnou držitelkou zlatých medailí v Mistrovství světa ve výrobě marmelád a dalších titulů a ocenění. Na výrobu dobrot si čas najde: „Večery jsou dlouhé, nemáme televizi a tak si buď čteme, nebo vyrábíme.“ Takže návštěvníci kempu ochutnají také likéry nebo dorty a výrobu mohou s tvůrkyní probrat, rodina Blanky Milfaitové bydlí přímo v resortu.

Život „na samotě u hory“ si nemůže vynachválit. „Já se s nadšením věnuju všem činnostem tady. Taky meju hajzlíky nebo patlám pizzu, je-li třeba,“ píše e-mailem a dodává, že už musí běžet, protože u nich sněží a k odhrabování sněhu je potřeba každá ruka a noha. A nakonec taky traktor. „Ale máme suprovej, Lamborghini,“ posílá se smajlíkem.

Do Brna na GO přijede osobně, a jak říká, moc se těší, bude to vůbec první veletržní prezentace jejich kempu. A pak… se chystá s celou rodinou na expedici do Afriky. Na ní by měla vzniknout již její čtvrtá kniha. Nedávno křtila svoji třetí, nazvanou Nebát se přát si. Její předešlé tituly Příběh opravdové vášně a Příběh psaný do vody byly bestsellery.

Stejně jako pod Marmoladu i do Afriky s sebou vezme své dvě děti – čtyřletou E-lišku Annu a dvouletou Miu Ronju. Ty už mají kus cestování za sebou – v součtu 135 000 kilometrů za předešlé dvě expedice. Dobrodružné už bylo jejich narození: E-liška Anna přišla na svět na dálnici a Mia Ronja se narodila pod Etnou na Sicílii. „Prckové cestování milují, baví je to a milují poznávání, zážitky. A malý nutný diskomfort? To je nic oproti šedivému nudnému životu ve městech,“ tvrdí marmeládová královna.

Čerstvou třetí knihu psala už v Dolomitech, po přestěhováních a po nocích. „Jasně, občas něco dostává na frak, ale odskáče to spíš spaní, nebo partner, protože marmeládovat se musí, psát se chce a být s malejma indiánkama v toulání po okolí, to je snad i lék,“ je nadšená.

Pokud chcete velkou cestovatelku, královnu marmelád, spisovatelku a nově také majitelku kempu potkat osobně, přijďte mezi 18. a 21. lednem do pavilonu P na brněnském výstavišti. 

Datum: 11.1.2018 10:00:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště