Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Kaunas, evropské město kultury 2022, zve návštěvníky do Litvy

 

Kaunas, druhé největší litevské město s více než 300 000 obyvateli, patří k partnerským městům Brna. I to je důvod, proč zástupci tamní radnice představují na veletrhu místní zajímavosti a lákají k jejich návštěvě. Čím je Kaunas jedinečný? Například velkoplošnými malbami na domech, perfektními cyklostezkami nebo meziválečnou architekturou. „Kaunas se už nyní připravuje na to, že bude v roce 2022 evropským městem kultury,“ dodává Rūta Mačytė z oddělení zahraničních vztahů kaunaského magistrátu.

Podle jejích slov má město s historií od 11. století co nabídnout, od památek včetně místního hradu až po písňový festival, který se koná jednou za čtyři roky a který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Návštěvníci Kaunasu by určitě neměli vynechat návštěvu barokního klášterního areálu ve čtvrti Pažaislis, na ulici ochutnat některou z místních specialit (v Brně na stánku voní místní chléb, salám i sladké pečivo) a milovníci sportu – a basketbalu zvlášť – navštívit největší arénu v pobaltských zemích, ve které hraje litevský tým Žalgiris a fanoušci lámou evropské rekordy v návštěvnosti „Litva je basketbalová země, ale cítit se tu bude dobře i každý cyklista. Nejen v Kaunasu, ale také v hlavním městě Vilnjusu a na dalších místech v celé Litvě máme výborné cyklostezky,“ dodává Rūta Mačytė na stánku v blízkosti dalších partnerů, jako jsou německá města Stuttgart a Lipsko, ukrajinský Charkov, polská Poznaň, francouzské Rennes, maďarský Debrecín, či rakouská města Vídeň a Sankt Pölten.

„Jsme na veletrhu REGIONTOUR poprvé a opravdu se nám tu líbí. Nečekali jsme tolik návštěvníků. Lidé jsou tu velmi komunikativní a vstřícní. Rádi přijedeme příště,“ dodává zástupkyně kaunaské radnice.

 

Datum: 19.1.2019 8:39:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště