Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Karlovarský kraj nejsou jen lázně. Představí se pivovary i ohňostroje

 

Mysleli jste si, že v Karlovarském kraji se jen odpočívá v lázeňských koupelích a chodí se na promenády? Omyl. Mezi nejlákavějšími atrakcemi kraje najdete třeba adrenalinový park na Plešivci. Můžete tu vyzkoušet bungee trampolínu, lanová centra, volný pád nebo obří houpačku. Areál Plešivec, ale i další zajímavosti Karlovarského kraje, se představí na lednovém veletrhu GO a Regiontour na brněnském výstavišti.

Kdo by měl adrenalinu už dost, a přesto by si rád užil dovolenou aktivně, může načerpat inspiraci třeba u prezentace historických památek a stezek, které kolem nich vedou. Na Trail Park Klínovec se začnou těšit všichni milovníci cyklistiky. Vznikly tu totiž nové trasy s odstupňovanou obtížností pro rekreační cyklisty i zdatnější borce. Projekty „Kam po Sokolovsku“ a „Výlety do Ostrova“ zase nabízí netradiční prozkoumání kraje s průvodcem.

 Do pavilonu P se přijede představit i statek Bernard ze Sokolovska s  řemeslnými dílnami a modelem řeky Ohře, malé pivovary v Kynšperku nad Ohří, Kraslicích, Chyši nebo v Lokti. Kraj pozve také na méně známé akce, které však zaujmou všechny generace, jako je mezinárodní soutěž ohňostrojů v Sokolově, nebo festival světel v Karlových Varech s dechberoucími světelnými instalacemi, které jsou propojeny s výjimečnou architekturou lázeňského města.

Něco se přiučit z tradičních místních řemesel můžete i na takzvané Fabrik Tour, což je putování po porcelánkách v kraji, s důrazem na porcelánovou školičku v Nové Roli, kde se děti mohou seznámit s postupem výroby porcelánu a samy si ho vyzkoušet.

Na brněnském výstavišti uslyšíte vše důležité i o místních památkách, lázních a zámcích, nebo taky o tom, že Hornická krajina Krušnohoří usiluje o nominaci na seznam UNESCO. V Jáchymově se lidé seznámí s historií těžby uranu ve štolách i nechvalně známým obdobím jáchymovských lágrů. Nakouknout mohou i do středověkého cínového dolu Mauritius u Abertam.

 

Nejnavštěvovanější turistické cíle v Karlovarském kraji

1. Hrad Loket  132 900
2. Miniaturpark Boheminium, Mariánské Lázně  94 000
3. Městské muzeum ve Františkových Lázních 91 200
4. Zámek Bečov nad Teplou  70 400
5. Jan Becher muzeum Karlovy vary  55 200
6. Sklářské muzeum Moser, Karlovy Vary  40 800
7. Státní zámek Kynžvart  40 700
8. Galerie výtvarného umění v Chebu  36 400
9. Muzeum Cheb (Chebský hrad, statek Milíkov)  28 600
10. Muzeum Sokolov  24 000

 

Pozn.: data za rok 2016; zdroj: Agentura CzechTourism

Datum: 22.12.2017 8:30:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště