Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Jak si odpočinout od technologií na dovolené radí na svém workshopu Karolína Presová

 

Závod za nejkrásnější fotografií západu slunce, zmrzliny nebo největším množstvím zvěčněných památek. Tak často vypadají dovolené se sociálními sítěmi. Člověk si takovéto volno ale neužije a vrací se z něj často daleko vyčerpanější. Proč je důležité užít si dovolenou bez sociálních sítí přednesla na svém workshopu na veletrhu GO a Regiontour Karolína Presová ze společnosti Replug me.

Rady jako neusínat a nevstávat s telefonem platí nejen na dovolené. Zabijákem krásných vzpomínek mohou paradoxně být ale hlavně fotografie. „Lidé mají potřebu na sociálních sítích sdílet krásné fotografie z cest, které ale neodpovídají realitě. Zážitky pak zkreslují hlavně sobě,“ vysvětlila problém s vyretušovanými snímky na instagramu a facebooku Karolína Presová.

Jedním dechem také dodala, že mozek není schopen zapamatovat si tolik vjemů zároveň. Pokud si člověk například vyfotografuje v restauraci jídlo a fotografii rovnou posílá do online světa, není schopen naplno vnímat chuť vůni ani celý prožitek z tohoto okamžiku.

Další radou kterou Presová na svém workshopu zmiňuje, je také cestovat takzvaným slow travel způsobem, neboli prostě projíždět památky pomalu. „Daleko více si cestu užijete, když se nebudete zběsile honit za památkami, ale navštívíte jich jen pár. Dáte si někde dobrou kávu, jídlo nebo víno,“ předala své tipy zájemcům o pohodové cestování Presová.

Datum: 18.1.2020 15:45:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště