Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Internet, telefony, hry. Úžasný prostor pro nakopnutí cestovního ruchu u vás

 

Sice budete v Brně na výstavišti, ale přitom se můžete podívat do San Franciska nebo k egyptským pyramidám. Půjde to přes virtuální realitu. Díky ní si můžete prohlédnout vytipovanou lokalitu, než se do ní vůbec vydáte. A taková „návštěva“ vám může nápad potvrdit nebo také vyvrátit. Nové technologie vládnou světu a jak je využít v cestovním ruchu, poradí série přednášek a debat pro odborníky. Co by mohlo jednotlivým turistickým cílům, obcím a oblastem pomoci dostat se originálně do povědomí lidí? Odpověď může dát právě odborný panel Nové technologie v cestovním ruchu na veletrzích GO a Regiontour. Na programu je ve čtvrtek a pátek.

„Propagace obcí, měst a destinací se ustálila v 21. století na tištěném materiálu, pohledu a magnetkách. Přitom nové propagační metody a technologie, které se využívají v jiných odvětvích, mají velmi blízko k cestovnímu ruchu. Videa z dronů, virtuální realita, 3D modelování nebo nejnovější aplikace,  to je jen zlomek novinek, které lze přenést do segmentu cestovního ruchu a které se na veletrhu představí,“ uvedl za organizátory odborného programu Pavel Pichler ze společnosti Travelbakers.cz.

Podívejte se do programu, zajímavá jsou všechna témata a samozřejmě řečníci. Garant programu Pavel Pichler a jeho Travelbakers jsou na slovo vzatí odborníci, kteří už dlouhodobě „pečou cestovní ruch“ – pořádají konference, cestovatelské nebo food eventy. Určitě bude dobré si vyhradit čas v pátek před polednem, kdy o využití dronů bude povídat Petr Jan Juračka, vědec a popularizátor vědy proslavený svým neotřelým projevem. Dozvíte se, jak se dají v cestovním ruchu využít geolokační hry, co vše se dá vymyslet, nebo online plánovače.

 

Nové technologie v cestovním ruchu

Veletrhy GO a Regiontour, pavilon P, sál P4

 

ČTVRTEK 18. ledna

13.00–13.30 hod

Digitální obsahový marketing pro destinace

Luděk Kühr – Alpdest CEE s.r.o.

 

13:30 – 14:00 hod

Jak využít online novinky v cestovním ruchu?

Pavel Pichler – Travelbakers.cz

V USA nebo Japonsku se používá mnoho moderních nástrojů v cestovním ruchu, které jsou v ČR minimálně známé. Pavel Pichler z Travelbakers ukáže, jaké online aplikace ve světě fungují, jak využít nové video platformy nebo jak se za pomocí aplikací odlišit od konkurence.

Pavel Pichler vede vzdělávací platformu Travelbakers, která se věnuje zvýšení znalostí v cestovním ruchu, pořádá cestovatelské a food eventy např. Travelevolution nebo Extrem food festival.

 

14:00 – 14:30 hod

Využití geolokačních her v cestovním ruchu

Vít Pechanec – Geofun

Co jsou geolokační hry a jak se s nimi dá v cestovním ruchu pracovat? Jak funguje geolokační zábavná hra Geofun a jak využít nejen Geofunu k rozvoji cestovního ruchu? Nejen na tyto otázky odpoví Vít Pechanec, který je projektovým manažerem geolokační hry a ředitelem společnost Word media partners, která se věnuje internetovým projektům v cestovním ruchu.

 

14.30–15.00 hod.

Gamifikace veřejného prostoru a její využití v cestovním ruchu

Zbyšek Podhrázský – Cryptomania

 

PÁTEK 19. ledna

11:00 – 11:30 hod

Využití virtuální reality v cestovním ruchu

Lukáš Nevosád – ředitel firmy Sygic Travel

Lukáš Nevosád se v minulém roce podílel na spuštění projektu Sygic Travel zaměřeného na zmapování turisticky zajímavých míst pomocí 360° videí. Doposud se podařilo zmapovat 1264 lokalit na 5 kontinentech. Na přednášce se dozvíte, k čemu jsou 360° videa dobrá, jak je natáčet a kde je lze použít. Vede brněnskou pobočku Sygic Travel a je zodpovědný za aktivity Sygic v segmentu cestování. Od začátku se také podílel na přípravě projektu Sygic Travel VR, který si klade za cíl natočit atmosféru turisticky zajímavých míst po celém světě pomocí 360° technologie.

 

 

 

11:30 – 12:00 hod

13:00 – 13:30 hod také na hlavním pódiu pavilonu F

Využití dronů v cestovním ruchu

Petr Jan Juračka 

Jak mohou drony pomoci k propagaci cestovního ruchu? Jak těžké je natočit video z dronu a co jsou největší úskalí. To poradí přední odborník a vědec Petr Jan Juračka, který natáčel i pod horou K2. Popularizátor vědy Petr Jan Juračka je úspěšným hydrobiologem a fotografem, který se specializuje na vědeckou mikrofotografii.  Patří mezi úspěšné realizátory a tvůrce videí s dronem, je jedním z fotografů Zoo Praha a zároveň lektorem fotografických workshopů v Českém Švýcarsku. Jeho videa můžete znát z Prima Zoom.

 

12:00 – 12:30 hod

Odlište se používáním online plánovačů v cestovním ruchu 

Tomáš Beňo – Jupigo

Tomáš Beňo je podnikatel a realizátor plánovacího portálu Jupigo.com, tvůrce výletů a plánovačů, obchodník a marketingový specialista. Od muže, který se od zrodu projektu Jupigo.com podílel na jeho vývoji, se dozvíte, jak jednoduše můžete připravit návštěvníkům vašeho jedinečné jednodenní i vícedenní zážitky tak, aby měli důvod u vás zůstat déle nebo se znovu vrátit. Seznámí vás i s tím, jak můžete tyto unikátní inspirace propagovat na vašem FB nebo trvale zviditelnit v contentu na jupigo.com.

 

 

12:30 – 13:00 hod 

Nástrahy a negativní zkušenosti s používáním virtuální reality nejen v cestovním ruchu

Jaroslav Pikna – Event 333

 

14:00 – 14:30 hod

Moderní technologie jako nástroje pro zvýšení turismu

Jaroslav Poláček – T-mapy

Moderní technologie mají úžasnou schopnost zaujmout a podpořit turismus v jakémkoliv městě či místě. Rozšířená realita (AR), virtuální realita (VR), 3D modely měst a objektů nebo interaktivní mapy představují technologie, které provozovatelům umožňují prezentovat libovolná místa ve zcela novém rozměru a lidem pomáhají při výběru zajímavé destinace pro víkendový výlet nebo rodinnou dovolenou. Hlavní technologie představí Jaroslav Poláček ze společnosti T-mapy. Projektový manažer má zkušenosti z mezinárodních projektů na Novém Zélandu a v Evropě. Zaměřuje se na prostorové informace, geodata a 3D technologie.

 

14:30 – 14:45 hod

Cestování 4.0 – digitální revoluce v cestovním ruchu

Jana Přibylová – TuddyTuddy

Služba Tuddytuddy plní díru na trhu, kdy za pomocí online nástroje  spojuje turisty a jejich poptávku po autentických zážitcích spjatých s kulturou dané země s nabídkou dalších subjektů. Cílem  je propojování cestovatelů s místními poskytovateli zábavy, vzrušení a jedinečných zážitků a to za pomocí aplikace.

 

14:45 – 15:05 hod

Jak využít mobilní aplikaci Triphood v turistickém ruchu

Josef Pinďák, Jan Kaštura – Triphood

Triphood je B2B nástroj, který si může každé město, kraj customizovat a připravit jedinečné výlety. Jak tento nástroj pomůže městům, krajům nebo destinacím? Vše se dozvíte na přednášce zakladatelů Triphood.

 

15:05 – 15:30 hod

Jak využít virtuální realitu v cestovním ruchu

Ondřej Hamouz – Go 360

Chcete se dozvědět, jakým vývoje prošla virtuální realita, jaké jsou současné technologie, jak je využít v cestovním ruchu a jaká je budoucnost tohoto segmentu? Ondřej Hamouz z firmy Go 360, odborník na virtuální a augment realitu, vás tímto světem provede.

Datum: 17.1.2018 7:28:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště