Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Fanoušci rekordů pozor! Na veletrhy cestovního ruchu zavítá i obří ocelová loutka z Pelhřimova

 

Rekordy jsou pro tým Agentury Dobrý den každodenním chlebem. Výkony českých rekordmanů v Agentuře zapisují a evidují v pravidelných publikacích, sami se však nebojí nové rekordy pokořovat. Na veletrhu GO a REGIONTOUR proto představí unikátní ocelovou loutku, která měří téměř 8 metrů. Diváci se tak mohou těšit na jedinečný zážitek i představení, kde loutka předvede, co umí.


Sestavit ocelovou loutku trvalo technických nadšencům z Agentury dobrý den 75 dní. Výsledkem je téměř osmi metrový kolos o hmotnosti 1,7 tuny. Velké rozměry loutky jí ale rozhodně nebrání v pohybu. Umí pomalu kráčet, pokleknout i vzít člověka do své obří ruky. „Ocelovou marionetu ovládá celkem devět loutkovodičů, jeden z nich je uvnitř samotného těla loutky a zajišťuje ovládání hlavy a křídel. Celý pohyb loutky je pak možný díky velkému ovládacímu kříži upevněnému na teleskopickém rameni stroje,“ popisuje složitý proces ovládání loutky Luboš Rafaj z Agentury Dobrý den.

Jak pohyb obří ocelové loutky vypadá v praxi, budou mít možnost zjistit také návštěvníci lednových veletrhů GO a REGIONTOUR. Marioneta se zde předvede v show s názvem Rezavá rapsodie. Během představení, které je plné tajemna a záhad, loutka dokonce změní podobu. Máte se tak opravdu na co těšit!

Datum: 16.1.2020 8:19:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště