Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Dovolená na jedničku. Pro někoho v lázních

 

Ne každý touží šplhat se po horách nebo se potápět mezi korály. Prostě chce vypnout a nechat se hýčkat. Lázeňské pobyty, a právě nejen ty lékařem nařízené, jsou velmi oblíbené. Můžete s kamarádkami vyrazit na holčičí třídenní wellness, ale také klidně na dvou i více týdenní kůru. Pokud vás tato dovolená láká, na GO a Regiontour najdete hodně domácích i zahraničních tipů. České lázeňství patří podle průzkumů mezi nejlepší na světě.

Nemusíme ani příliš daleko z hostitelského Brna. Svoje nové nabídky přivezou například lednické či hodonínské. Nejčistší vzduch při své regeneraci vám do plic bude proudit v Karlově Studánce, zasazené v oblasti nádherné a divoké Bílé Opavy a jen pár kilometrů pod Pradědem. Slovensko zastupují mimo jiné Sklené Teplice či Kúpele Lúčky. A v neposlední řadě se můžete podívat na nabídku termálů a lázeňských pobytů ve Slovinsku či Maďarsku.

Přijďte se od 16. do 19. ledna inspirovat do pavilonu P brněnského výstaviště.

Lázeňská velmoc

Léčebné pobyty v Česku patří mezi nejlepší na světě. A třeba podle ruských klientů dokonce není lepších, uvádí ve své prosincové tiskové zprávě státní agentury Czech Tourism. V prestižní soutěži National Geographic Traveler Awards 2019, kterou již po deváté pořádala ruská edice cestovatelského časopisu National Geographic Traveler, získala Česká republika první místo v kategorii „Nejlepší léčebný pobyt“.

„Rusové jsou hned po Němcích druhou nejpočetnější skupinou v českých lázních. Kromě jejich počtu je pro lázeňské regiony zajímavá především vysoce nadprůměrná délka jejich pobytu. Ta se například v Karlovarském kraji pohybuje kolem deseti dnů,“ uvedl Jan Herget ředitel agentury CzechTourism.

Hlasování se účastnilo prostřednictvím webu www.nat-geo.ru a sociálních sítí více jak 450 000 čtenářů časopisu National Geographic Traveler, kteří od června do října 2019 vybírali nejlepší turistické destinace a poskytovatele služeb ve dvaceti pěti kategoriích.

„Podle statistik World Travel & Tourism Council je Česko v medicínské turistice velmocí. Podle objemu peněz, které v tuzemsku zahraniční klienti utratí, je Česká republika na jedenáctém místě na světě. V Evropě je dokonce pátou zemí s největší útratou zahraničních pacientů,“ doplnil Jan Herget.

Datum: 12.1.2020 8:59:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště