Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Dovezou obří vlajku. Tipnete si, kolik se do ní vejde malých?

 

Na veletrzích GO a Regiontour nesmějí chybět české rekordy a kuriozity. A přiveze je odborník na slovo vzatý – pelhřimovská Agentura Dobrý den, která už od první půle devadesátých let dává dohromady Českou knihu rekordů.Na Regiontour má nachystáno několik pecek! Zaprvé zde odstartuje svoji hlavní aktivitu pro rok 2018 nazvanou Český den s českými vlajkami. Váže se k 100. výročí československé samostatnosti a chystá u této příležitosti dvě velké akce. „Nechali jsme vyrobit rekordně velikou českou vlajku, kterou následně zaneseme do České knihy rekordů,“ přiblížil jedno z hlavních lákadel lednové expozice v Brně Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov. Návštěvníci veletrhu si pak mohou zasoutěžit a tipnout, kolik vlajek o velikosti A4 by se do té obří vešlo. Obří vlajka bude zavěšená nad hlavami návštěvníků nad stánkem agentury v pavilonu P. O její výrobě si přečtěte zde.

Přímo na 28. října 2018 se pak agentura pokusí přimět co nejvyšší počet lidí, aby vyvěsili české vlajky. „Smysl akce není v rekordu samotném, ale ve způsobu trávení času v rámci státních svátků, v uvědomění si sounáležitosti. Chceme, aby nešlo pouze o den volna, o den kdy se nejde do práce či do školy. Kdysi se o významných dnech konaly tábory lidu, šlo o připomenutí přelomových okamžiků v historii našeho národa. Připomínejme si je v pospolitosti i nadále. Vyvěšení vlajky v tento významný den budiž dobrovolné, ale bereme tuto akci i jako jakousi sondu,“ uvádí Marek.

 V brněnské expozici návštěvníci uvidí i mnoho dalších českých NEJ, která podle Marka odráží hrdost na um a dovednost českých lidí.

Ojedinělý výtvarný objekt:

Je jím Slovanská epopej Alfonse Muchy seskládaná z puzzle. Na veletrhu budou k vidění 4 až 5 obrazů z Nejpočetnější kolekce velkoformátových obrazů z puzzle. Obrazy, existující v jediném originále, mají jednotnou výšku 180 cm, jejich šířka se liší od 110 do 265 cm. Kompletní kolekce všech 20 děl čítá 163 846 dílků, které dohromady váží 97 kg. Na jejich skládání se po dobu 3 měsíců podílelo 266 osob, vystaveny jsou na zámku v Miroslavi. Kolekce byla zapsána do České databanky rekordů pelhřimovské Agentury Dobrý den.

 Nejvýkonnější český dřevosochař:

Jiří Halouzka - autor největšího počtu soch vyřezaných motorovou pilou - vystaví na improvizovaném pódiu vybraný dřevosochařský objekt - s největší pravděpodobností obřího draka. „V neděli bude před zraky veřejnosti demonstrovat řezbářskou práci, tedy začišťování sochy, práci s dláty, hoblíkem,“ vysvětlil prezident agentury.

 

 

 

 

 

Dobré české řemeslo stále žije:

„Do expozice zakomponujeme ve spolupráci se Střední průmyslovou školou a Středním odborným učilištěm Pelhřimov pozoruhodný automobil, který byl zapsán do České knihy rekordů,“ uvedl Miroslav Marek. Na vzniku stroje se totiž podílelo zatím nejvíc studijních a učebních oborů. Tým 12 žáků pod vedením pedagogů SPŠ a SOU Pelhřimov sestrojil v rámci projektu Kraje Vysočina funkční automobil Kaipan. Do práce na stavebnici automobilu se zapojili žáci celkem 8 oborů: Mechanik seřizovač, Strojírenství, Operátor dřevařské a nábytkářské výroby, Mechanik elektrotechnik, Oděvní technik, Informační technologie, Strojní mechanik, Mechanik opravář motorových vozidel. Práce na výrobě automobilu jim zabrala 1 485 hodin.

Fotogalerii Česká NEJ:

Na stránkách České knihy rekordů je obří množství zápisů. Kdo by chtěl vidět okamžiky, při nichž některé z rekordů vznikaly, pro toho bude připravena kolekce unikátních fotografií. A brzy se chystá nové vydání knihy.

Datum: 9.1.2018 7:00:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště