Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
18.-21.1. 2018

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
18.-21.1. 2018

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Cyklověž – moderní parkování pro kola

 

V pavilonu P se již podruhé prezentoval unikátní parkovací dům pro jízdní kola. Cyklověž BIKETOWER v sobě spojuje bezpečnost, jednoduchost obsluhy a prostorovou nenáročnost.


Automatický parkovací dům je řešením pro města podporující cyklodopravu. Odstaňuje totiž významnou překážku jejího rozvoje, kterou je obava cyklistů o bezpečnost jejich často drahých kol. Nedostatek možností bezpečného uschování kol a jejich ochrany před zcizením, poškozením i nepřízní počasí tak limituje jejich použití a řada cyklistů raději volí automobil. BIKETOWER umožní na ploše 8,37 x 8,37 m, kde jinak parkuje šest aut, umístit a plně zabezpečit až 118 jízdních kol. Systém úschovy je automatický, samoobslužný a na kole je možné nechat i zavazadlo, přilbu a příslušenství. Skladovat lze kola i elektrokola všech cenových a váhových kategorií až do 50 kg, přičemž kolo je po celou dobu parkování pojištěno.

„Máme už dva parkovací domy v Hradci Králové, další v Přerově a čtvrtá cyklověž právě roste v Pardubicích. Během letošního roku jich zřejmě přibude ještě několik,“ informoval Čestmír Sajda, jednatel společnosti Aspira Invest s. r. o., dodavatele parkovacího domu pro kola. „Na veletrhu REGIONTOUR vystavujeme podruhé a přicházejí sem za námi starostové, což jsou ti lidé, se kterými se potřebujeme potkat. O víkendu přichází široká veřejnost a zájemci o cykloturistiku, což jsou zase lidé, kteří nakonec budou náš parkovací dům používat, takže to je také dobře,“ dodává.

Novinkou v expozici je pumpička i s nářadím a zároveň držákem na kolo, který cyklistovi usnadní opravu. Díky potřebnému nářadí tak každý cyklista může přímo ve městě či u cyklostezky vrátit své kolo do pojízdného stavu. Jde o vylepšení úspěšně prodávané pumpičky na kolo, jakých je po České republice instalováno už hodně. V pavilonu P je vystavena také konkrétní pumpička, která bude po skončení veletrhu namontována u cyklostezky v Krnově.

Datum: 23.1.2017 10:21:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště