Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Cykloturistika je hit. Přijďte nabrat inspiraci a taky se vyřádit

 

Šlapací kárky, testovací dráha kola a koloběžky, cyklistické kuriozity, dopravní testy, kreslené vtipy s vinařsko-cyklistickou tématikou, soutěž a mnohem víc najdete v sekci věnované cykloturistice. Pod svá křídla si tuto část vzal Spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo.


V projektu Cykloturistika nejen v regionech ČR se představují výrobci a dovozci kol, elektrokol, koloběžek, přívěsů za kola, cestovní kanceláře, destinační společnosti, Asociace cykloměst a další subjekty v cestovním ruchu. Zastoupeny jsou i firmy zajišťující veškerou infrastrukturu pro cyklostezky a cyklotrasy.

Samostatnou prezentaci věnuje spolek několika projektům, které dlouhodobě na Znojemsku realizuje:

  • Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR - jediné specializované informační centrum pro cyklisty v ČR.
  • Self Service - Místa technické a první pomoci - 30 kontaktních bodů vybavených zdravotnickým batohem a kufrem s vybavením pro základní opravy kol.
  • Žlutý anděl pro cyklisty - asistenční vozidlo pro zajištění oprav kol mimo informační centrum.
  • Mobilní informační služba - elektrokolo s vyškoleným cyklistou, který návštěvníkům Znojma poskytuje informace.
  • Cyklisté vítáni - partner národního projektu pro certifikaci subjektů v cestovním ruchu.

V této části expozice zájemci získají veškeré informace nejen o cykloturistických aktivitách v regionu Znojemsko. Prostor pro prezentaci je věnován i dalším členům spolku ZnojmoRegion. Spolek jako zcela nový subjekt má za cíl jako destinační společnost koordinovat a podporovat aktivity a projekty směřující na rozvoj cestovního ruchu v regionu. Vytvořené zázemí pro prezentaci využije několik dalších firem z regionu, které se věnují cestovnímu ruchu.

Specializovaná prezentace Cykloturistika nejen v regionech ČR, která je nedílnou součástí veletrhu Regintour, bude opět obsahovat prezentace a nabídky různých firem a subjektů určenou pro zástupce státní správy a samosprávy. Podstatná část prezentace je ovšem věnována aktivitám, které budou vyhledávat především cyklisté.

„S ohledem k velké konkurenci v cestovním ruchu se spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo snaží systematicky a cíleně prezentovat turistické možnosti našeho regionu na několika veletrzích cestovního ruchu v ČR a zahraničí. Věříme, že naše projekty, které svojí rozmanitostí, netradičností a prospěšností napomáhají zvýšenému zájmu turistů o náš region. Velice nás těší, že naše aktivity směřované především na cyklisty se setkávají z obrovským zájmem a díky tomu jsme jako destinace hodnoceni jako absolutní špička v péči o cyklisty v rámci Evropy,“  uvádějí zástupci klubu.

 

Jižní Morava cyklostezkám zaslíbená

Cyklisté a jižní Morava k sobě patří. Na začátku ledna Jihomoravský kraj vypustil do světa zprávu, že chystá v nejbližších letech stavbu několika úseků dálkových cyklotras, které by měly odvést cyklisty z frekventovaných silnic. Souběžně chystá navazující úseky, které obce kvůli jejich délce nedokážou řešit samostatně. Některé z úseků by se měly začít stavět v příštích dvou letech.

Jde o stezky z Nového Hradu do Blanska, z Brna přes Jinačovice do Kuřimi, z Rebešovic na Bobravu, přes Novomlýnské nádrže souběžně se silnicí první třídy, z Bílovic Anenským údolím a také se chystá překlenutí Moravy u Vnorov takzvaným transbordérem, tedy zařízením podobným lanovce. Na jižní Moravě je nyní vyznačeno 5930 kilometrů cyklotras a cyklostezek a protínají ji tři dálkové trasy EuroVelo. O dalších dálkových trasách se neuvažuje.

Cyklostezka od Nového Hradu do Blanska by měla letos získat územní rozhodnutí a o rok později i stavební povolení. Vyřeší současné vedení po krajnici frekventované silnice z Brna do Blanska od mostu pod hradem až k mostu u ČKD. Na cyklotrase z Brna do Blanska, která je součástí mezinárodní Jantarové stezky, se chystá také úsek z Bílovic nad Svitavou Anenským údolím, tedy po druhém břehu řeky mimo silnici do Adamova.

Pokud se podaří získat peníze z dotací, nejpozději v roce 2020 má začít stavba stezky z Brna do Kuřimi, kde navazují další trasy na Tišnovsko a Blanensko.

Další dva úseky souvisejí s cyklostezkou Brno–Vídeň, která je dnes na české straně vedená téměř výhradě mimo silnice. „V návaznosti na ni vznikne spojka z Rebešovic na Bobravu. Předpokládáme, že stavba začne v roce 2020, pokud získáme peníze z dotací,“ uvedl pro ČTK Jiří Klement, mluvčí Jihomoravského kraje. Druhým projektem je cyklostezka umístěná u silnice I/52 na straně Věstonické nádrže. I zde by se mělo začít stavět v roce 2020, uskutečnění závisí i na opravě samotné silnice.

Raritou bude transbordér ve Vnorovech. Jde o kombinaci mostu a lanovky, turisté se dostanou na druhou stranu vlastní silou pomocí nekonečného lana a vyhnou se tak tříkilometrové objížďce.

Zdroj: Cyklo Klub Kučera Znojmo a ČTK

 

Datum: 19.1.2019 13:15:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště