Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
18.-21.1. 2018

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
18.-21.1. 2018

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Cykloturistika horkým tématem veletrhu

 

Již pošesté se v pavilonu P otevřela cyklistická vesnička – specializovaná prezentace vybavení pro cyklisty a cykloturistických možností nejen v českých a moravských regionech.


V České republice, kde podle průzkumu 72 % populace jezdí alespoň někdy na cyklovýlety, je o „cykloexpozice“ pochopitelně velký zájem. „Smyslem cyklistické vesničky je soustředit na jedno místo nabídku a veškeré aktivity určené cyklistům a cykloturistům tak, aby je nemuseli hledat po celém veletrhu. Letos ji zaštiťujeme už šestým rokem a přehlídka je opět o něco zajímavější,“ říká Čestmír Vala, manažer spolku Cykloklub Kučera. K novinkám patří například některé doplňky cyklistické výbavy, počítačová aplikace pro vyhledávání cílů na kole i pěšky, elektrokoloběžky či charitativní projekt Kola pro Afriku. Přibylo také cestovních kanceláří, které se věnují cykloturistice v České republice i v zahraničí. „Naše prezentace je rozdělená na dvě části. Jedna cílí na státní správu a samosprávu, jsou tu stavební a další firmy dodávající infrastrukturu a mobiliář pro cyklisty, zabezpečení na přejezdy, boxy pro úschovu kol aj. Lidé řešící cyklodopravu v rámci města či kraje tady najdou informace, které jim mohou pomoci v jejich práci. Samozřejmě tu máme také firmy nabízející elektrokola, klasická kola, vybavení pro cyklisty a různé možnosti kam na kolech,“ popisuje nabídku Čestmír Vala.

Cyklistická vesnička v pavilonu P již obsazuje plochu 700 m2 a její rozsah odpovídá rostoucí poptávce. Cykloturistika je u nás skutečným fenoménem, ročně se prodá asi 350 tisíc kol a Česká republika vyniká také jednotným systémem značení cyklistických tras. Navíc máme fungující systém přepravy kol, hustou železniční síť a cyklobusy. Podle průzkumu, jehož výsledky na veletrhu REGIONTOUR prezentovala agentura CzechTourism, jezdí 72 % české populace alespoň někdy na cyklovýlety. Sílícím trendem je cyklistická dovolená v komfortních podmínkách, které již umožňuje i tuzemská nabídka služeb.

„Návštěvníci si už docela zvykli, že na veletrhu cyklistickou vesničku najdou, ale je to běh na dlouhou trať. Na příští rok chystáme povýšení na samostatný projekt Cykloturistika, který bude komunikován jako samostatná značka po boku akcí jako GO Kamera nebo RegFoodFest. Myslím, že takový projekt má v České republice smysl. Cykloturistika je už tak silný segment s takovým objemem různých aktivit od prodeje a servisu kol po cestovní kanceláře, penziony, restaurace a další služby, že si to zaslouží,” míní Čestmír Vala. S letošním zájmem návštěvníků je spokojen: “Protočilo se nám tu minimálně tolik lidí co loni. Naši vystavovatelé byli spokojeni, jak ti oslovující ve čtvrtek a v pátek zástupce státní správy a samosprávy, tak firmy cílící na koncové uživatele. Příjemné byly jízdy na elektrokolech, ale nejvíc u nás návštěvníci oceňují, že se tu setkají se skutečnými odborníky. Nejde o najaté osoby, na cyklistických stáncích jsou přímo majitelé a další lidé, kteří své nabídce rozumí a mohou na dotazy návštěvníků nejfundovaněji odpovědět.”

Datum: 23.1.2017 13:00:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště