Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Co je malé, to je milé. O Švýcarsku rčení platí stonásobně!

 

Češi hory milují a vydávají se za nimi do Švýcarska. Země na jihu sice nepatří mezi nejlevnější, ale nabízí nezapomenutelné zážitky, neobyčejnou rozmanitost turistických cílů na malé rozloze a mnohdy také velmi atraktivní nabídky. Při dobrém plánování vás navíc dovolená v zemi čokolády, sýrů a majestátních hor nemusí vyjít výrazně dráž než jinde.

Tajné tipy ze Švýcarska vám pracovníci agentury Switzerland Tourism prozradí ve třech prezentacích. Přijďte si je poslechnout ve čtvrtek v 16 hodin, pátek v 17 hodin a v sobotu od 17 hodin k pódiu.

Město Davos s bike možnostmi (© Destination Davos Klosters / Christian Egelmair) Město Davos s bike možnostmi (© Destination...

Hlavním tématem letní sezóny 2019 bude pěší turistika. Češi jsou vyhlášenými turisty, vždyť jedna z nejdéle a nejlépe organizovaných skupin na světě je Klub českých turistů. V hledáčku jsou zejména horská střediska, kromě Graubündenu je to region Jungfrau, okolí Lucernu a Lucernského jezera a samozřejmě Wallis s největším počtem čtyřtisícovek v zemi. A trendem posledních let jsou horská kola.

Vyhlídkovým vlakem od palem k ledovcům

Organizace Switzerland Tourism na veletrhu představí speciální letní nabídky, jako jsou karty pro ubytované, díky nimž mohou využít lanovky a denní aktivity. Nabídneme zajímavé vícedenní treky, ale i náměty na výlety denní nebo půldenní.

Středobodem budou švýcarské dráhy, které již dlouhodobě patří k oblíbeným cílům českých turistů. Jde hlavně o Rhétské dráhy, jež mají ve svém portfoliu i dva nejznámější panoramatické vlaky – Ledovcový expres a Bernina Expres, jehož tratě jsou dokonce zapsány na UNESCO.

Vlak Rhétské dráhy (© swiss-image.ch/Max Galli) Vlak Rhétské dráhy (© swiss-image.ch/Max...
Panoramatický vlak Bernina Express (© swiss-image.ch/Christoph Benz) Panoramatický vlak Bernina Express (©...
Panoramatický vlak Glacier Express (© swiss-image.ch/Andrea Badrutt) Panoramatický vlak Glacier Express (©...

„Zastoupen bude ale i celý Švýcarský dopravní systém a zajímavé horské dráhy jako na Pilatus, kam vede nejstrmější zubačka světa nebo na Niesen, vrchol ve tvaru pyramidy nad Thunským jezerem,“ dokládá vysokou atraktivitu turistických cílů Alena Koukalová, Market Manager Switzerland Tourism, a poukazuje na jedinečnost trasy: „Slogany ‚od ledovců k palmám‘ jsou tedy pravdivé. A to celé absolvujete během dvou hodin jízdy.“

Lanovka Dragon Ride na Pilatus (© swiss-image.ch/Urs Wyss) Lanovka Dragon Ride na Pilatus (©...
Nejstrmější zubačka světa na Pilatus (© swiss-image.ch/Stefan Schlumpf) Nejstrmější zubačka světa na Pilatus (©...
Zubačka na Niesen (© Switzerland Tourism) Zubačka na Niesen (© Switzerland Tourism)

Rozmanitost na každém kroku

V Zemi se hovoří čtyřmi jazyky a ty reprezentují i čtyři odlišné kultury, což poznáte i na architektuře, zvycích a samozřejmě v kuchyni. Švýcarsko je navíc zemí s nejvyšší počtem čtyřtisícovek v Evropě. Je jich tu celkem 48. Milovníci hor tak budou v sedmém nebi.

A nezapomíná se ani na vodomily. Země totiž potěší, nebo možná překvapí, že řada jezer dosahuje teploty až 25 stupňů. Koupačka čeká i v řekách v centrech měst. Mezi nejoblíbenějším patří Rýn v Basileji, Aare v Bernu nebo Limmat v Curychu.

Vrchol Schilthorn s adrenalinovým vyžitím (© Schilthorn Cableway Ltd.) Vrchol Schilthorn s adrenalinovým vyžitím...
Termální lázně ve Scuolu (© Andrea Badrutt, Chur) Termální lázně ve Scuolu (© Andrea...
Řeka Aare v Bernu (© Switzerland Tourism) Řeka Aare v Bernu (© Switzerland Tourism)
Basilej s řekou Rýn (© Switzerland Tourism) Basilej s řekou Rýn (© Switzerland Tourism)

Datum: 18.1.2019 13:30:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště