Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
18.-21.1. 2018

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
18.-21.1. 2018

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Cestovní ruch roste, veletrhy GO a REGIONTOUR byly pro vystavovatele obchodně úspěšné

 

Pozitivní spotřebitelská nálada se odráží ve zvýšené chuti cestovat a byla znát také v pavilonech brněnského výstaviště. Veletrhy ukázaly rostoucí zájem turistů o české a moravské regiony, ale také o dovolené v zahraničních destinacích.V rámci cestovatelského „čtyř lísku“ GO, REGIONTOUR, RegFoodFest a GO KAMERA se letos představilo přes 800 vystavujících firem z 26 zemí a jejich nabídku si během čtyř dnů prohlédlo více než 30 tisíc návštěvníků - profesionálů v cestovním ruchu, zástupců státní správy i samosprávy a především koncových klientů.V Press centru se akreditovalo 269 novinářů, mezi nimi 25 zahraničních z Maďarska, Rakouska a Slovenska.

Podíl cestovního ruchu na tvorbě HDP České republiky dosáhl již 3 procenta a domácí i příjezdový turismus hlásí další úspěšný rok. Vyšší návštěvnost v roce 2016 zaznamenali ve všech českých a moravských krajích, ale roste třeba také zájem o Slovensko, kde loni za prvních devět měsíců přenocovalo o čtvrtinu více Čechů než ve stejném období předchozího roku. To se projevilo v pestré  nabídce vystavovatelů i ve zvýšeném zájmu návštěvníků jak o konkrétní informace, tak o nákup produktů.

Význam brněnských veletrhů podtrhlo slavnostní zahájení s účastí ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, devíti hejtmanů a dalších osobností. Předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek při této příležitosti udělil generálnímu řediteli společnosti Veletrhy Brno Jiřímu Kulišovi a potažmo veletrhům GO a REGIONTOUR čestné uznání za 27 let podpory podnikatelského sektoru v cestovním ruchu. Další VIP hosté se zúčastnili doprovodného programu. Poprvé se při veletrzích GO a REGIONTOUR konala Právní konference Svazu měst a obcí ČR za účasti ministra pro lidská práva, legislativu a rovné příležitosti Jana Chvojky a více než 200 starostů, primátorů a zástupců legislativních odborů.

Veletrhy cestovního ruchu se staly efektivní platformou pro řešení aktuálních témat oboru, zúčastnili se jich představitelé státní správy a samosprávy, organizací v cestovním ruchu i podnikatelů. Zároveň šlo o program smyslové a zážitkové show oslovující širokou veřejnost jak z expozic vystavovatelů, tak ze čtyř pódií. Zatímco na veletrhu výjezdové turistiky GO se prezentovalo více než 80 zahraničních destinací, REGIONTOUR byl soustředěnou přehlídkou turistických produktů České republiky a zemí Visegrádské čtyřky. Jeho expozicemi silně rezonovalo baroko jako nosné téma agentury CzechTourism letošní sezony. V centru pozornosti je také téma aktivní dovolená v regionech, především pak cykloturistika.

Na regionální gastronomii se již popáté zaměřil gastronomický festival RegFoodFest s ochutnávkami a prodejem oceněných regionálních potravin a s projekty Vína z Čech a Moravy, Pivo a Svět kávy. V jeho rámci měl úspěšnou premiéru projekt zážitkové restaurace Gastroshow Gourmet Brno restaurant, ve kterém se během čtyř dnů představili kuchařští mistři z osmi špičkových brněnských restaurací. Novinkou bylo také sedm barmanských show na pódiu v expozici města Brna.

Na veletrhu byly vyhlášeny výsledky Velké ceny cestovního ruchu 2016/2017, která zviditelňuje výjimečné a vysoce kvalitní počiny v oblasti cestovního ruchu. Nejlepší českou cestovní kanceláří je podle hlasování široké veřejnosti opět CK VÍTKOVICE TOURS. Proběhly zde soutěže mladých odborníků v cestovním ruchu PROFI GO 2017 – turistický produkt a REGION REGINA 2017. Pavilon P byl po tři dny dějištěm Mezinárodního mistrovství ČR mladých kuchařů, cukrářů a číšníků – 23. ročníku soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup. 

Součástí veletržního programu byl jubilejní 20. ročník festivalu filmů, fotografií a knih o cestování GO KAMERA 2017 s ústředním tématem Brána Himálaje. Největší cestovatelský maraton v České a Slovenské republice přivítal během čtyř dnů několik desítek zajímavých osobností – cestovatelů, horolezců, fotografů, filmařů aj., mezi přednášejícími byl například mořeplavec Richard Konkolski nebo dobrodruh Bruno Baumann. Navíc se konalo pět výstav s himálajskou tematikou a soutěž o zájezd do Indie.

Řekli o veletrzích

Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj:
Naše ministerstvo tento veletrh velmi podporuje. Každý rok poskytujeme záštitu, naše agentura CzechTourism se zde prezentuje a myslím, že náš stánek je opravdu nepřehlédnutelný, což naprosto kvituji. Cestovní ruch je pro nás součástí regionálního rozvoje. Potřebujeme, aby se regiony propagovaly samy, a na naše výborné produkty chci lákat zahraniční návštěvníky, ale samozřejmě i naše české turisty.

Jiří Kuliš, generální ředitel akciové společnosti Veletrhy Brno:
Cestovní ruch je součástí ekonomiky. I my mu přispíváme v rámci kongresové a veletržní turistiky. Věřím, že veletrhy GO a Regiontour přispějí k úspěšnému roku.

Jiří Zimola, první místopředseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje:
Na tomto veletrhu můžeme prožít to nejlepší z českých regionů. Všem vystavovatelům přeji, aby se naplnila jejich očekávání a aby jejich stánky oblehly davy návštěvníků, kteří budou hledat ty nejlepší zážitky. Všem nám turistům pak přeji, abychom na veletrhu REGIONTOUR našli to, co hledáme.

Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism:
Velmi mě těší, že tu nacházíme spoustu regionů a spoustu našich partnerů, kteří přijeli prezentovat svoji obchodní nabídku do Brna. Věřím, že nejen v letošním, ale i v dalších letech se nám tato prezentace promítne do pozitivních čísel, která jsme zaznamenali již v roce 2016. Při této příležitosti chci také poděkovat našim obchodním partnerům ať už z privátního sektoru nebo ze samospráv a státní správy, bez nichž bychom nebyli schopni s plným efektem prezentovat Českou republiku a její kraje.

František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR:
Každé místo, každé město, každý region má své jedinečnosti a úžasnosti. Přeji vám, abyste tyto klenoty míst, kde jste se narodili, kde žijete a která jsou vaší srdeční záležitostí, mohli ukázat co nejširší veřejnosti. Zároveň věřím, že tento veletrh bude příležitostí vyměnit si inspirace v tom, jak v cestovním ruchu dále pokračovat.

Klára Badinková, zástupkyně slovenského cestovního ruchu v ČR:
Jsem velmi ráda, že se po třech letech Slovensko prezentuje na veletrhu REGIONTOUR národním stánkem. Slovensko tu samozřejmě zůstalo přítomné, prezentovaly se tu naše regiony, ale chceme Slovensko znovu nabízet i jako zemi, protože tento veletrh je na Moravě a Moravané k nám jezdí velmi rádi a vracejí se. Cítíme zde i velkou poptávku po aktuálních informacích. Navíc statistiky jsou velmi krásné a zavazují nás, abychom nadále aktivně fungovali a poskytovali informace českým a moravským turistům.

Michal Guba, Česká speleologická společnost, předseda základní organizace ZO 7-02 Hranický kras:
Na veletrhu REGIONTOUR jsem poprvé a jeho myšlenka je výborná. Návštěvník si tady udělá představu o atmosféře jednotlivých regionů, jejich specifik a hlavních zajímavostí. A všechno má na jednom místě, což je skvělé. Zájem o naši expozici Hranická propast je obrovský. Jsme vůbec poprvé jako vystavovatelé na nějakém veletrhu, takže jsme trochu zaskočeni. Všechny brožury a informační materiály, které jsme přivezli, už jsou rozebrány.

Čestmír Sajda, jednatel společnosti Aspira Invest s. r. o., dodavatel parkovacího domu pro kola:
Vystavujeme tady podruhé a přicházejí sem za námi starostové, což jsou lidé, se kterými se potřebujeme potkat. O víkendu přichází široká veřejnost a zájemci o cykloturistiku, což jsou zase ti, kteří nakonec budou náš parkovací dům používat, takže to je také dobře.

Čestmír Vala, manažer spolku Cykloklub Kučera:
Letos zaštiťujeme cyklistickou vesničku na veletrhu REGIONTOUR už šestým rokem a nabídka je opět o něco zajímavější. Návštěvníci si už docela zvykli, že tu cyklistickou vesničku najdou, protočilo se nám tu minimálně tolik lidí co loni. Naši vystavovatelé byli spokojeni, jak ti oslovující ve čtvrtek a v pátek zástupce státní správy a samosprávy, tak firmy cílící na koncové uživatele. Návštěvníci nejvíce oceňují, že se tu setkají se skutečnými odborníky, kteří své nabídce rozumí a mohou na jejich dotazy fundovaně odpovědět.

Miroslav Kubec, prezident Asociace kuchařů a cukrářů České republiky a kontinentální ředitel Světové asociace kuchařů WACS pro střední Evropu:
Z průběhu letošní soutěže Gastro Junior Brno – Bidvest Cup mám velkou radost a velice si vážím všech, kteří jste s námi v Brně strávili tři dny a samozřejmě i další čas přípravou. Je moc hezké vidět, že stále máme dost lidí, kteří v oboru dělají něco více, než musí. Jenom tímto způsobem můžeme gastronomii v naší zemi posunout někam dál.

Alena Koukalová, české zastoupení Switzerland Tourism:
Jsme na veletrhu podruhé za sebou, předtím jsme tu pět let chyběli, a vrátili jsme se. Pro mě GO a REGIONTOUR vždycky byla první velká událost sezóny, kde se setkají všichni, co v oboru něco znamenají a trvale v něm působí. Potkávám zde cestovky, se kterými domluvíme další plány, potvrdíme si spolupráci, potkávám zde novináře a také od jiných centrál zjistím, jaké jsou u nich trendy. Pro mne je to významné setkání.  

Ivana Novotná, zástupce AGM TRAVEL:
Návštěvníkům veletrhu nabízíme možnost objevit dalmatské ostrovy netradičním způsobem, a to na lodi a na kole. V posledních letech vidíme, že aktivní dovolená je trendem. Lidé chtějí stále více něco poznat a zažít. I to je jeden z důvodů, proč chodíme na veletrhy, abychom v lidech vzbudili potřebu aktivního prožitku.

Filip Žitník, jednatel, cestovní kancelář GO2:
V Brně letos vystavujeme poprvé. Za sebe mohu říct, že jsme příjemně překvapeni. Lidé, kteří za námi na stánek chodí, mají reálný zájem i konkrétní a relevantní dotazy. Věřím, že se to ve finále odrazí i v tom, kolik lidí bude cestovat.

Michal Veber, obchodní ředitel Asociace cestovních kanceláří ČR:
Z našeho pohledu byl letošní veletrh výborný a jsme s ním jako vždy spokojeni. Podíleli jsme se na hodnocení soutěže PROFI GO – turistický produkt, jejíž úroveň jde pořád nahoru a pro příští rok bychom prezentace na pódiu rádi zaměřili ještě více obchodně, jako prodej zákazníkům. Velice se líbil náš doprovodný program na pódiu, kde návštěvníci nejvíce oceňovali, že nešlo o prezentaci jedné cestovní kanceláři, ale vždy o prezentaci destinace za účasti vícero CK. Lidé si tak mohli virtuálně prohlédnout danou zemi a následně vybírat nejvhodnější pobyt.

Tereza Picková, výkonná ředitelka, Asociace českých cestovních kanceláří a agentur:
Pro AČCKA má veletrh GO význam v tom, že se tady setkáváme s členskými firmami a také nabízíme nevystavujícím cestovním kancelářím a agenturám možnost prezentovat se naším prostřednictvím. Na pódiu máme také svůj doprovodný program, který je kvalitně připraven. Včera jsem si všimla, že veřejnost opravdu pozitivně reagovala na přednášky a bezprostředně po nich se zájemci přesouvali ke stánkům přednášejících. Je to pro nás určitě zajímavá příležitost, jak členům pomoci s prezentací.

Petra Bošková, jednatelka, Hausboty4U:
Patříme ke stálým vystavovatelům, byli jsme tu až na výjimky každý rok a jezdíme sem hlavně proto, abychom se setkali s klienty z Moravy, kteří tvoří velkou část našich zákazníků. Jsme rádi, že si nás tady vždycky najdou a přijdou, takže se tady opravdu nenudíme. Co se týče výstavy samotné, potěšilo by nás, kdyby tu bylo více vystavovatelů, což by ve výsledku přitáhlo i více návštěvníků.

Jiřina Bradáčová, vedoucí obchodu, Delfin travel:
Jsme rádi, že jsme se zúčastnili tohoto veletrhu a setkali se s našimi obchodními partnery. Přijedeme i v příštím roce. Pro nás to byl z hlediska návštěvnosti úspěšný veletrh, zejména ve čtvrtek, pátek a v sobotu, kdy se počet vydaných katalogů dá srovnat s loňským rokem. Z hlediska servisu vše dobře fungovalo a samozřejmě moravská mentalita klientů je vždycky hezká a pozitivní.

Jana Heřmanová, Mikroregion Ivančicko:
Mikroregion Ivančicko na veletrhu slavnostně uvedl do života nového turistického průvodce, který představuje to nejlepší, co devět obcí a tři města, ležící jihozápadně od Brna, nabízejí. REGIONTOUR v Brně vnímáme jako platformu, kde se na jednom místě potkají představitelé Jihomoravského kraje, zástupci obcí a měst, různí podnikatelé a další zajímavé lidé a mohou si nezávazně povykládat, ochutnat speciality, navázat nové kontakty a inspirovat se.

Příští ročník veletrhů GO a REGIONTOUR se uskuteční

18. – 21. ledna 2018

Datum: 24.1.2017 20:00:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště