Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Kam si zajet s celou rodinou? Přijďte nabrat inspiraci

 

Děti rozhodně nejsou překážkou. I s nimi se dá zažít něco jedinečného a nezapomenutelného. Řada turistických destinací se totiž zaměřuje právě na rodiny a chystá pro ně speciální balíčky či atrakce šité přímo na míru. Inspiraci, kam s dětmi během prázdnin nebo víkendu vyrazit, můžete načerpat na brněnských veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Nechte se zlákat vytříbenou nabídkou, jež vám představí i české turistické evergreeny i málo známé poklady.


Vědecký park, kde si užijí všechny věkové kategorie

Jen kousek od brněnského výstaviště najdete unikátní vědecký zábavní park VIDA! Čekají na vás interaktivní exponáty, science show, 3D projekce vědeckých filmů či víkendové dílny. Na jednom místě tak můžete rozpoutat tornádo, zažít vichřici, postavit si magnetickou sochu, zažít výcvik kosmonautů, vstoupit do obřího srdce, pokusit se zachránit lidský život nebo zmrazit vlastní stín.

V hlavní roli sklo

Pokud rádi tvoříte, určitě si rezervujte čas na expozici ministerstva kultury. Kromě toho, že vám nabídne mnoho tipů na cestování po státních muzeích a galeriích, poznáte sklo. Tak obyčejná věc, říkáte si? Jenže právě na něj se dá pohlížet mnoha směry - od korálků, přes vitráže, skleněné objekty po sklo ve vojenství. Právě to vám předvede šest muzejních institucí a kromě vědomostí si můžete odnést třeba vlastně vyrobený náramek.

Celoroční rodinný ráj

Východní Morava je pro celoroční aktivní dovolenou pro rodiny s dětmi jako dělaná. V létě nadchne skvělými a bezpečnými cyklostezkami, zábavnými plavbami na Baťově kanále, Kovozoo ve Starém Městě nebo Areálem Skanzen v Modré u Velehradu. Zimní období zase přímo svádí k pobytu v horském prostředí. K celoročním kratochvílím patří návštěva ZOO ve Zlíně-Lešné. Pozorovat slony a žirafy na sněhu je stejně zajímavé, jako tropický skleník expozice Yucatan, kde bez ohledu na období dozrávají banány.

Napínavé podzemí

V každém z nás je kousek objevitele. Toužíme po poznání jako malé děti. Naplánujte si návštěvu jedné ze 14 zpřístupněných jeskyní a přesvědčte se, že každá je jiná a že má i svoji neopakovatelnou krásu. Navíc se dozvíte něco o nejstarších dějinách Země. Nejen mladým přírodovědcům jsou určeny dny s netopýry a vrápenci v Javoříčských jeskyních doplněné jejich podzimním uspáváním a jarním probouzením.

Vlakové království 

Kdo by neměl rád vláčky? Na stánku Switzerland Tourism vám představí jeden z nejoblíbenějších cílů českých turistů – Rhétské dráhy, jež mají ve svém portfoliu i dva nejznámější panoramatické vlaky. Ledovcový Expres a Bernina Expres jsou dokonce zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Kouzelným výhledem vás odmění i horské dráhy. Třeba na Pilatus, což je dračí hora ležící nedaleko města Luzern, vás vyveze nejstrmější zubačka světa.

Šikovné české ručičky

Co Čech, to šikula. V Pelhřimově se o tom přesvědčíte na vlastní kůži. V muzeu rekordů a kuriozit  vám totiž představí česká NEJ. A pro děti mají nachystány hned tři koutky, kde se vaše ratolesti se během návštěvy nejen vzdělají, ale i zabaví. Mohou si třeba pohrát s dřevěnými kostkami, zařádit v herničce plné dřívek nebo si malovat s hrdiny časopisu Čtyřlístek. A pokud počasí dovolí, určitě s nimi využijte i rozlehlou zahradu s obřími exponáty.

 

 

Datum: 16.1.2019 9:19:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště