Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Bleskový rozhovor s Rudou Švaříčkem, duší festivalu Go Kamera

 

A je to tady, 22. ročník festivalu cestovatelských besed Go Kamera, který ve čtvrtek startuje v Kongresovém centru a je neodmyslitelným partnerem veletrhů Go a Regiontour. V hektické době těsně před začátkem jsme položili pár bleskových dotazů hlavnímu pořadateli - cestovateli, horolezci a dobrodruhovi Rudolfu Švaříčkovi.

Co chystáš na festivalu Go Kamera?

Čtyřdenní maraton zajímavých přednášek a besed vyrostl v největší cestovatelkou akci v Česku. Nyní má ústřední téma Střední Asie.  Hlavní hvězdou je slavný rakouský dobrodruh Bruno Baumann, přezdívaný „Messner pouště“. Promítne audiovizuální pořady Hedvábná stezka a Tulák po pouštích. Přivítáme i současné nejúspěšnější horolezce – Radka Jaroše, Máru Holečka i Jana Trávníčka. Super výstupy se zadařily v Pákistánu na Nanga Parbat i Pavlu Kořánovi A Pavlu Bémovi. Pavel poté bodoval vrcholem na nejvyšší horu Afghánistánu Nošak 7492. Expedici jsme si náležitě užili spolu. Osvěžením je horolezecká legenda Dina Štěrbová nejen se slavnými výstupy, ale i s chvályhodnou výstavbou české nemocnice v Pákistánu. Potěší fotografové Jan Šibík, Tomki Němec, Jiří Kolbaba, Petr Juračka, Pavel Svoboda a další… Spisovatel Josef Formánek je v kurzu nejen díky úspěšnému novému filmu. Režisér Václav Marhoul natáčí nový film dle vyhlášené předlohy „Nabarvené ptáče“. Představí pobyty v Afghánistánu. Novinářka Petra Procházková je špička své profese. I já poodhalím svůj pestrý rok, skoky na liánách v Tichomoří, cestu z Kyrgyzstánu do Tibetu i šamany Západní Afriky.

Na jaké atrakce festivalu se můžeme těšit?

Na stavbu jurty, která vyroste přímo na ploše výstaviště. Obohatí ji originální nábytek se zajímavými doplňky. Snad i stylové vodní dýmky. Na exotickou kuchyni a degustace nápojů Střední Asie na stáncích netradičního pohoštění. K dispozici budou zdarma koloběžky, na nichž se může každý svézt mezi Kongresovým centrem a pavilonem výstaviště. Máme soutěže o fotoaparát Olympus a další zajímavé ceny.Letos máme mimořádné ceny ve více kategoriích. Přihlaste i vy své knihy, filmy či fotografie! Kromě soutěží losujeme atraktivní ceny i z řad návštěvníků. Užitečné výhry jsou i kursy focení mobilem s Honzou Šibíkem.  Lákavé ceny naděluje i outdoorový High Point, knižní Jota i CK Livingstone.

Budou na festivalu i výstavy fotografií?

Určitě, vždyť podobně festival pořádám už 22 let. Užijeme si následné: cestovatelské legendy Jiří Hanzelka – Miroslav Zikmund – Střední Asie, expozici Diny Štěrbové – Česká nemocnice v Pákistánu. Šokovat mohou i mé snímky Tichomoří.

Následují po festivalu další besedy?

Pořad Cestovatelské středy v Národním muzeu jde do jubilejní 10. sezony. Zajímavé osobnosti si vychutnáme i v brněnském Divadle Husa na provázku. Na moderování obou pořadu se opravdu těším. 

Co připravuješ nového?

Aktualizujeme výstavu Magický Himálaj v Liberci. V brněnském Paláci šlechtičen otevřeme 14. února výstavu Tam tamy času – Nová Guinea. Odráží společnou knihu autorského kolektivu J. Hanzelka – M. Zikmund – M. Sting – R. Švaříček. Důraz klademe na Miroslava Zikmunda, který má oslavit 14. neuvěřitelné kulatiny – 100 let!

 

Datum: 16.1.2019 14:20:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště