Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

Bez Brnopasu si turisté na prohlídku vily Tugendhat počkají

 

Brněnská turistická karta Brnopas získala nový impuls rozvoje. Od ledna zahrnuje i vstup do Vily Tugendhat, nejžádanější památky v Brně, kde jsou prohlídky vyprodané až na půl roku dopředu. Jak na veletrhu REGIONTOUR informovala ředitelka TIC Brno Jana Janulíková, frontu lze předběhnout pouze s Brnopasem.

Brnopas byl prezentován v rámci veletržní konference Moderní technologie v cestovním ruchu. Turistická karta poskytující slevy do památek, muzeí a dalších atrakcí je v cestovním ruchu již standardem, ale většina turistických měst se vydala konzervativní cestou, kdy je kartu třeba fyzicky zakoupit až na daném místě. TIC Brno se rozhodlo pro marketingový nástroj, který turista využije už ve fázi plánování cesty. Jak vysvětlila Jana Janulíková, návštěvníky Brna jsou hlavně mladí dospělí, studenti a lidé v kategorii „prázdné hnízdo“ čili starší páry už bez dětí. „Jsou to lidé technologicky na výši, kteří si cesty plánují předem, vyhledávají informace a vyhodnocují je. Abychom je oslovili už v průběhu plánování cesty, před rokem jsme spustili projekt Brnopas. Ten si turista koupí přes internet kdekoliv na světě a zaplatí svou platební kartou, kterou se následně prokáže u vstupu do pamětihodností, kde máme certifikované čtečky. Nemusí už nikam chodit a vyzvedávat si kartu,“ zdůraznila Janulíková. Konzervativní návštěvníci, kteří si chtějí Brnopas opatřit ve fyzické podobě, mají tu možnost, ale většina turistů využívá jednodušší virtuální variantu turistické karty.

Za rok se podle ředitelky TIC Brno prodalo přibližně 1300 Brnopasů, což překročilo původní plán. A zájem o ně výrazně vzrostl od začátku ledna, kdy se nabídka rozšířila o prohlídku Vily Tugendhat. „Jednání bylo náročné, ale nakonec se nám podařilo vyblokovat část vstupů pro držitele Brnopasu. Pro turisty je to obrovská motivace, protože jinak prakticky nemají možnost se do vily dostat, je vyprodaná až na půl roku dopředu,“ vysvětlila Jana Janulíková. Vstup do Vily Tugendhat je za běžnou cenu, ale prohlídka zahrady je s Brnopasem zdarma.

 

Datum: 17.1.2019 16:14:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště