Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

Agentura Dobrý den Pelhřimov se ve světě rekordů pohybuje již 33 let


Agentura Dobrý den zastřešuje celou oblast rekordů a kuriozit. Jsou správci České databanky rekordů, provozovatelem muzea rekordů a kuriozit, autorem České knihy rekordů, a především strůjcem mnoha nápadů, jak se zapsat do tabulek českých rekordů.

Město Pelhřimov, které je díky této dlouhodobé spolupráci všeobecně známo jako město rekordů a stalo se jedinečným turistickým cílem.

V rámci veletrhu představují retrospektivní putovní výstavu, která obsahuje přes 300 velkoformátových fotografií zachycujících nejzajímavější okamžiky mezi lety 1990–2022, kdy vznikaly různé akce, vzpomínky či předměty spojené s pokořováním rekordů.

Jedním z takových exponátů je i motocykl Jawa 50/550, nazývaný Pařez, vyrobený ze dřeva, mistrem truhlářem Pavlem Svobodou. Na té motorce jsou 3 roky práce, více jak 2.500 hodin čistého času. „Lidi se občas ptají na hodnotu, ale to je hrozně náročné. Je to neuvěřitelná věc. Já rád říkám, kdybychom si spočítali, že tvůrce dostal 100 Kč na hodinu, tak jsou to jednoduché počty.  Ten exponát si myslím, že je jeden z nejvzácnějších, včetně aut na Caravaningu,“ popisuje s lehkou nadsázkou výstavní kousek Luboš Rafaj, obchodní ředitel společnosti Dobrý den. Vystavovaná motorka je již druhým kouskem v pořadí. První byla Java tzv. „pérák“. Motorka slouží, jako pomyslná pozvánka do Pelhřimova do muzea rekordů a kuriozit.

 

 

Datum: 23.10.2022 14:32:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště