Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
2.-5.11. 2023

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
2.-5.11. 2023

Veletrh turistických možností v regionech

„Afriku máme zarytou v duši. Cesty klientům sestavujeme dle jejich přání a představ,“ říká majitelka CK Grand Afrika

 

Kde se nejlépe potápět bez davů turistů nebo jaké to je přespat na solné pláni pod nebem plným hvězd, se dozvědí návštěvníci veletrhu GO a Regiotour, kteří zamíří k expozici CK GRAND AFRIKA. O zajímavých místech, která stojí za navštívení v Africe, se rozpovídala majitelka a zkušená afrikanistka Pavlína Rojík Fulnečková. 

Mohla byste shrnout, na co se mohou těšit návštěvníci veletrhu Go a Regiontour, kteří navštíví v lednu váš stánek?
Na našem stánku bude k dispozici téměř kompletní tým CK GRAND AFRIKA. V našem týmu jsou výhradně odborníci, kteří Afriku znají a mají ji také hluboko v srdci i duši. Pro návštěvníky mají nachystáno spoustu novinek a informací ohledně cestování do Afriky a Indického oceánu. Návštěvníci našeho stánku s nimi mohou prodiskutovat možnosti individuálního cestování, ale i zájezdů v malých skupinách s českým průvodcem do Afriky. Na rok 2020 představíme několik velmi zajímavých novinek. Během celého veletrhu bude na stánku k dispozici spolumajitel cestovní kanceláře Stanislav Rojík, produktový manažer, biolog, filmař a průvodce Matej Dolinay, bioložka, fotografka a průvodkyně Zuzana Dolinay a také průvodkyně Marcela Leitnerová. Já sama bohužel na veletrhu přítomná nebudu kvůli služební cestě do Indie.

Na veletrhu Go a Regiontour budete mít také přednášky. Na jaká témata budou zaměřené?
Během veletrhu budeme mít přednášku s promítáním v neděli 19. ledna v čase 11:30-12:00 nazvanou Nejlepší safari v Africe, kterou si pro posluchače chystá náš kolega produktový manažer, biolog, průvodce a fotograf v jedné osobně Matej Dolinay. Ten jezdí pravidelně pro naši cestovní kancelář natáčet do Afriky (od Konga přes Tanzanii, Keňu, Ugandu, Jihoafrickou republiku, Namibii, Botswanu, Zimbabwe, Kamerun až po Madagaskar) a materiálu má opravdu mnoho, včetně záběrů z dronu. Návštěvníci se tedy určitě mají na co těšit.

Jaké zájezdy a na jaká místa jsou mezi klienty vaší cestovní kanceláře nejvyhledávanější?
V současné době je mezi českými a slovenskými klienty stále nejpopulárnější východ Afriky, především zájezdy do Tanzanie a zájezdy do Keni. Dále pak jih Afriky, zejména zájezdy do Botswany, zájezdy do Namibie a zájezdy do Jihoafrické republiky a rovněž nesmíme zapomenout na zájezdy na Madagaskar, který čeští a slovenští klienti začínají stále více objevovat. Stále více se setkáváme se speciálními přáními naši klientů, ať už je to vysoce komfortní ubytování včetně ubytování v takzvaných tree lodges, luxusní kempování tzv. glamping, požadavek na minimum turistů, privátní lety letadly i helikoptérami, svatby a svatební cesty na míru a zajištění obřadů na speciálních místech (např. na vrcholu Kilimandžára), speciální typy safari – pěší, lodní, z horkovzdušného balónu, stopování nosorožců, lvů apod. Klienti poptávající cesty u nás, jsou čím dál náročnější na výběr destinace a na úroveň a kvalitu zážitků, nicméně u nás jsou s těmito požadavky zcela na správném místě. Celou cestu vždy připravujeme s klienty na míru podle jejich přání, představ a možností, což je v poslední době velice populární. Aktuálně tvoří podstatnou část našeho portfolia také business cesty, které rovněž připravujeme klientům na míru od A do Z.

Na jaké místo v Africe by se podle vás měl podívat každý?
Vybrat jen jedno místo, které by bylo nejlepší, samozřejmě úplně nejde. Navíc Afrika je obrovský kontinent a není možné ji objevit během jedné cesty. Navíc také záleží na osobních preferencích každého člověka. Nicméně mám doporučení, co v Africe určitě neminout: tak například zdolat Stolovou horu v Kapském Městě, zažít úchvatné pěší safari v národním parku South Luangwa v Zambii, vidět slavnou velkou migraci zvěře v Keni, Tanzanii, ale také méně známější v Botswaně a Zambii. Mezi perličky patří noc na solné pláni Makgadikgadi pod širým nebem plným hvězd v takzvaných sky beds (postele s moskytiérou pod širým nebem) nebo projet luxusním vlakem napříč Afriku. Pro golfisty je neopakovatelným zážitkem odpal 19. jamky z pohoří Entabeni – na místo odpalu jsme dopraveni helikoptérou. Pro milovníky privátního cestování doporučuji vychutnat si duny pouště Namib úplně sami a milovníci endemické fauny si přijdou na své mezi lemury na Madagaskaru s biologem. Doporučuji se alespoň jednou za život vydat po stopách gorilích rodin v Ugandě, Rwandě nebo Kongu a také vystoupat na vrchol Kilimandžára - alespoň jednou ze šesti cest. Nezapomenutelným zážitkem je let horkovzdušným balónem nad africkými pláněmi s pozorováním velké migrace nebo expedice na koních za surikatami v poušti Kalahari. S námi ale stejně dříve či později zjistíte, že tento „wish list“ neboli seznam přání má nekonečně mnoho položek a každý rok narůstají další a další, neboť pro klienty objevujeme nové a nové zážitky a místa k objevování. (úsměv)

Datum: 14.1.2020 8:30:00

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště