Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
20.-23.10. 2022

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
20.-23.10. 2022

Veletrh turistických možností v regionech

130 let KČT, 100 let republiky a 90 let mamuta

Novinkou chystaných veletrhů GO a Regiontour je festivalový pavilon, který slibuje zážitky pro celou rodinu. Sekci, která se zaměřuje na pěší turistiku, si vzal pod patronát odborník na slovo vzatý – Klub českých turistů. A rozhodně jejich program nebude jen o tipech na výlet. V pavilonu F si zahrajete šifrovačku, vylezete na lezeckou plošinu nebo si zkusíte namalovat turistickou značku a vše se o ní dozvíte. „Nad tím vším se vznáší téma 100. výročí republiky a 130 let klubu,“ poznamenal Jaroslav Krejzlík z pražského infocentra  Klubu českých turistů (KČT).

Mamutí záhada

 Když se v roce 1928 otevíralo brněnské výstaviště a statisíce lidí proudily na tehdejší Výstavě soudobé kultury, bylo i kvůli obrovskému mamutovi, kterého se pro tuto událost podařilo vytvořit archeologovi Karlu Absolonovi. Tehdy na něj dostal peníze třeba od obuvníka Tomše Bati a dodnes stojí v brněnském Anthroposu. A teď si představte, že ten mamut zmizel. Kam a proč, se můžete pokusit zjistit ve speciální hře vytvořené právě pro lednový veletrh a zážitkovou část Klubu českých turistů.
Vytvořila ji společnost Tripeduca, která „má na svědomí“ projekt Skryté příběhy. Jde o geolokační hru, které zájemce provází po zajímavých místech a přitom poznávají lidské příběhy s oněmi místy spojené. „Jako hráč cestujete v čase a pomáháte různým historickým postavám řešit jejich problémy. Každý rodinný výlet se tak stává neobyčejným dobrodružstvím. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé,“ popisuje Dalibor Naar, projektový manažer Skrytých příběhů. Ty jsou rozesety už po celé republice, určitě prozkoumejte stránky hry.
„A právě jednu takovou hru s hledáním příběhu si budou moci lidé na výstavišti zahrát. Po čas akce se otevře krátká trasa v pavilonu F,“ poznamenal za KČT Jaroslav Krejzlík. Na stánku si pak návštěvníci odzkouší tvořivé a luštící aktivity a vyřeší právě onu záhadu zmizelého mamuta.

Prudký výstup nahoru (na horu)

 Horou se pohnout nedá a dovézt nějakou do Brna už vůbec ne. Ale prudký výstup na vrchol přece jen vyzkoušet půjde – pomocí lezecké plošiny. Alpský klub Alpenverein.cz připevní ke stropu speciální konstrukci a z ní spustí lanový žebřík. Zkuste si po něm vysoko nad hlavy ostatních vylézt. Ze spodu se to zdá jako hračka, ale vlnění žebříku a stoupající výška umí své. Pohled na pavilon z vršku ale stojí za to.
Legendární značky

Je samozřejmostí, když jdete na výlet a smilováním, když na ni po bloudění narazíte – turistická značka. Jednoduchý systém „dvě bílé vodorovné čárky a mezi nimi jedna barevná“ je vzácný český poklad a dnes má Česká republika nejlepší turistické značení v Evropě. Kdo se v prezentaci Klubu českých turistů, který má značkování na starosti, zastaví, zjistí, že namalovat ji není žádná legrace. „Zájemci se také dozvědí, která značka kam patří a co znamená a také to, kdo může vůbec značkaře dělat a co to obnáší,“ popsal Jaroslav Krejzlík.

100 let republiky, 130 let v pohybu

Klub českých turistů pro rok 2018 připravil speciální projekt s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu. Slaví tak nejen státní výročí, ale také svoje – založení klubu se datuje na 11. června 1888. Do Brna přijede KČT připomenout, že projekt vyvrcholí ve dnech 9. až 11. června oslavou 130 let klubu a 26. až 28. října oslavou 100 let republiky. A to velkolepě. Po tři dny budou připraveny speciální trasy v délce 4 až 15 kilometrů, které turisty zavedou k památkám a nakonec na Náměstí Republiky, kde bude připraven bohatý program orientovaný hlavně na výročí republiky a klubu. Velkým tahákem zřejmě bude Velké stoleté losování o zajímavé ceny.

Nezapomeňte, zážitky na cesty před hlavní turistickou sezonou načerpáte mezi 18. a 21. lednem 2018 v pavilonu F brněnského výstaviště.

 

Datum: 4.12.2017 14:55:00

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště