Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

V Brně se dnes konala Valná hromada Asociace kempů ČR

 

V pavilonu P brněnského Výstaviště se dnes konala Valná hromada Asociace kempů České republiky. Jedná se organizaci, která sdružuje provozovatele a majitele ubytovacích zařízení kempů a chatových osad. V současné době má 53 aktivních členů a v databázi více než 700 kontaktů na provozovatele těchto zařízení.

Valná hromada členů Asociace kempů ČR je nejvyšším orgánem tohoto sdružení, které na svém zasedání vždy hodnotí roční činnost a hospodaření a také připravuje plán na nadcházející rok. „Budeme také řešit cenovou otázku díky úpravě DPH a provozní věci související s počasím, které v posledních letech nebylo pro provoz kempů zrovna ideální. Dvě firmy zde budou předvádět své výrobky, které jsou vhodné pro využití v kempech, a to šlapadlo a kolo pro děti i dospělé, a pak také zařízení pro zlepšení kvality hygienického zázemí atd.,“ shrnuje před zahájením valné hromady její program Bohumil Starý, předseda Asociace kempů České republiky.

Podle jeho slov se menší návštěvnost kempů v minulých letech projevila i na hospodářských výsledcích. „Loňský rok tento sestupný trend maličko zabrzdil, někteří lidé dali přednost domácí rekreaci před zahraničím a zůstali doma. Přáli bychom si, aby rok 2013 byl zase o stupínek lepší,“ uvedl dnes Bohumil Starý.

Se zájmem návštěvníků o kempy souvisí i úroveň poskytovaných služeb. Hodnotit ji podle jednotných standardů, podobně jako je tomu třeba u hotelů, je však mnohem složitější, neboť neexistuje závazná norma ani nařízení, podle kterých by kempy byly posuzovány a označovány hvězdičkami. Snaha o kategorizaci kempů však existuje, i když na dobrovolné bázi. „Spolu s ministerstvem pro místní rozvoj jsme objížděli kempy a dělali jsme jejich kategorizaci. V současné době evidujeme na 60 kempů, které mají přidělenu jednu až pět hvězdiček,“ dodává Bohumil Starý s tím, že úroveň služeb záleží i na investicích.„Banky nám peníze nepůjčují, protože se v našem oboru jedná o rizikové podnikání, není ani vypisováno mnoho projektů, kdy by bylo možné získat příspěvek ze státních fondů. Podporovány  jsou spíše investice do větších projektů a hotelových zařízení. Stále vidíme příliv cizinců z Japonska a dalších vyspělejších zemí, pro které je třeba budovat zázemí, na nějž jsou zvyklí. Kempy jsou to poslední, i když já tvrdím, že je v nich od května do září větší lůžková kapacita, než jakou mnohdy mohou nabídnout hotelová zařízení.“

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště