Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Slovensko láká na kulturu, sport i relax

 

Čeští turisté mají Slovensko trvale v oblibě a po poklesu návštěvnosti v letech ekonomické krize jejich počty opět rostou. Slovenská agentura pro cestovní ruch proto intenzivně prezentuje svou nabídku na veletrhu REGIONTOUR a s hlavními atrakcemi pro nadcházející sezonu seznámila na tiskové konferenci.

Slovensko letos láká české návštěvníky především do Košic, které získaly titul Evropské hlavní město kultury 2013. V posledních dvou letech se zde investovalo 80 milionů eur do nové kulturní infrastruktury. Na místě staré městské plovárny stojí Kunsthalle, ze starých kasáren vznikla nová kreativní čtvrť, novinkou je také Ulička řemesel a renovací prošel Košický hrad. Všude tam i na dalších místech rozsáhlé městské památkové rezervace se po celý rok 2013 budou odehrávat různé kulturní akce – festivaly hudby, tance i divadla, slavnosti vína či gurmánů, festival židovské kultury, působivá Bílá noc a mnohé další. Otevírací ceremoniál se uskuteční již tento víkend a jeho návštěvníky čeká rozezvučení všech kostelních zvonů, multimediální „vesmírná“ show i noc evropské hudby. Košičané ovšem věří, že se pozornost k jejich městu nepřestane upínat ani po roce 2013, který má být rokem jeho znovuobjevení jako turistické destinace. Multikulturní metropole východního Slovensko totiž není zajímavá jen sama o sobě, ale i jako brána do celého regionu na rozmezí Východu a Západu. „Do dvou hodin cesty autem se nachází šest památek UNESCO, čtyři národní parky i vinařská oblast Tokaj, což je unikátní nejen na Slovensku, ale i v celé Evropě,“ podtrhla Iveta Niňajová, výkonná ředitelka Košice Turizmus.

Momentálně největším lákadlem českých turistů však jsou zasněžené velikány a stále kvalitněji vybavená slovenská lyžařská střediska. K novinkám patří dvě kabinkové lanovky, které propojují severní a jižní stranu Chopku, a druhý největší Fun Park pro děti v Evropě otevřený v Donovalech. Neméně oblíbeným cílem českých návštěvníků jsou termální koupaliště, z nichž 17 je na Slovensku přístupných po celý rok. Také v této oblasti se mohutně investuje a například v Bešeňové letos otevřou adrenalinovou zónu s umělými vlnami a dvěma tobogany o výšce 30 metrů. Tatralandia v Liptovském Mikuláši zve pro změnu do tropického ráje s teplotou 30°C, čtyřmi novými bazény, palmami, karibskou kuchyní a speciální fólií, přes kterou se dá opalovat i v zimě.

Vysokou atraktivitu slovenské turistické nabídky potvrdilo ocenění největšího cestovatelského průvodce na světě Lonely Planet, který Slovensko zařadil mezi TOP 10 turistických destinací roku 2013, a to dokonce na 5. příčku. Mezi hlavními důvody k návštěvě Lonely Planet jmenuje zachovalé lidové tradice, neokoukanost destinace a dobrodružný charakter krajiny.

Pro Čechy sice Slovensko neokoukané není, ale zato se sem velmi rádi vracejí. Každý třetí návštěvník Slovenska dnes přijíždí z České republiky a za první tři čtvrtletí roku 2012 jejich počet meziročně vzrostl o 4,3 % na bezmála 400 tisíc. Tyto výsledky se již blíží rekordnímu roku 2008, po němž následoval dvouletý propad způsobený ekonomickou krizí a přechodem na euro. V letech 2011 a 2012 však začal zájem turistů o Slovensko opět růst a konkrétně Češi pochopili, že přechod na euro automaticky neznamená nárůst cen. „Věrnost českých turistů nás těší a zavazuje, abychom si tuto klientelu udržovali a nadále ji motivovali k návštěvě. Vycházíme při tom z trvalého zájmu českých návštěvníků o aktivní dovolenou – pobyt na horách v zimě i v létě, relaxační dovolenou v termálech a u seniorů ve slovenských lázních. Zájem je také o kulturní památky, městský cestovní ruch a návštěvu kulturních a sportovních akcí,“ uvedla Klára Badinková, zástupkyně Slovenské agentury pro cestovní ruch (SACR) v České republice. Za rostoucím zájmem o návštěvu Slovenska podle ní stojí také posun v kvalitě ubytovacích a stravovacích služeb a důraz na osobní přístup ke klientům, který čeští návštěvníci umějí ocenit.

Podrobné informace o turistické nabídce Slovenska získají návštěvníci veletrhu REGIONTOUR na rozsáhlém stánku SACR, kde se představují zajímavé destinace i jednotlivé subjekty působící v cestovním ruchu.

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště