Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

REGIONTOUR bude setkáním odborníků

 

Veletrhy cestovního ruchu na brněnském výstavišti přitahují nejen širokou veřejnost, která zde získává „z první ruky“ informace o turistických cílech a službách, ale také odborníky ze státní správy i komerční sféry. Nadcházející ročník v termínu od 17. do 20. ledna 2013 nebude výjimkou.

Odborní návštěvníci se na brněnském výstavišti sejdou již ve čtvrtek 17. ledna, kdy zde budou vyhlášeny výsledky Velké ceny cestovního ruchu 2012/2013. Soutěží se nejen v tradičních kategoriích o nejlepší turistický produkt, nejlepší jednotnou kampaň, nejlepší turistický portál a nejlepší cestovní kancelář, ale také ve speciálních kategoriích nejlepší lázeňský a wellness balíček a nejlepší golfový balíček.

Početná účast se očekává také na druhém ročníku workshopu na téma podpory církevní turistiky, který se uskuteční ve čtvrtek 17. ledna odpoledne. Po zkušenostech z minulého ročníku bylo toto odborné setkání přesunuto do největšího konferenčního sálu pavilonu P. Na workshopu zazní informace o aktuálně probíhajících a připravovaných projektech v oblasti církevní turistiky. Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, která se na tento segment zaměřuje již několik let, seznámí s připravovaným projektem „Evropské kulturní stezky svatých Cyrila a Metoděje“. Ten bude zahájen v červenci 2013 u příležitosti oslav výročí 1150 let od příchodu věrozvěstů na Velkou Moravu a jeho cílem je vytvořit mezinárodní síť regionů, měst i vzdělávacích a kulturních institucí, které využívají společné historické dědictví spojené s odkazem sv. Cyrila a Metoděje.

Dalším projektem východní Moravy, který se již osvědčil a může v oblasti podpory církevní turistiky inspirovat jiné regiony, jsou „Otevřené brány“ neboli zpřístupnění významných sakrálních památek turistům. Vedle Zlínského kraje na realizaci projektu spolupracují Arcibiskupství olomoucké, města, obce i farnosti regionu a zájem turistů překonal původní očekávání. V roce 2011 navštívilo 21 otevřených kostelů ve Zlínském kraji na 100 tisíc lidí a díky výkladu 145 speciálně vyškolených průvodců se mohli seznámit s tímto jedinečným historickým, duchovním i architektonickým dědictvím.

Zlínskému kraji se díky cílené propagaci sakrálních památek podařilo skokově navýšit příjezdovou turistiku z Itálie, v posledních dvou letech o 34 %. Tyto výsledky a rostoucí zájem turistů z Polska i dalších zemí potvrzují, že podpora církevní turistiky má smysl. Smyslem workshopu na veletrhu REGIONTOUR je rozšířit spektrum osob, které se tímto specifickým segmentem turistiky v jednotlivých regionech zabývají. Účast předběžně potvrdil také kardinál Dominik Duka.

Workshop naváže na tradiční tiskovou konferenci čtyř moravských krajů, které již od roku 2004 vydávají společné propagační produkty v oblasti cestovního ruchu. Na veletrhu REGIONTOUR 2013 představí nového průvodce a společný projekt „Duchovní dědictví Moravy a Slezska“, který se věnuje právě kostelům, klášterům, poutním místům a dalším objektům církevní turistiky.

Veletrhy GO a REGIONTOUR se nově zaměří také na atraktivní téma cestování za gastronomií a krajovými specialitami. Festival RegFoodFest 2013 představí typické pokrmy různých regionů a návštěvníci tyto lahůdky nejen ochutnají, ale mohou se rovněž zapojit do jejich přípravy. Pořadatelé ze společnosti Veletrhy Brno připravují webovou soutěž o členství v kuchařských týmech, které budou přímo v pavilonu P připravovat regionální speciality pod dohledem známých šéfkuchařů a koukat se jim tzv. pod ruce.

Vůbec poprvé se na veletrhu REGIONTOUR setkáme také s typickými regionálními potravinami. V programu garantovaném SZIF dostali prostor certifikovaní výrobci, kteří budou své potravinářské speciality přímo na místě prodávat. Součástí RegFoodFest 2013 navíc budou tři specializované nápojové sekce - v první se představí moravští vinaři, druhá patří minipivovarům a třetí kávě a různým druhům její přípravy. Tato část je určena především široké veřejnosti, ale veletrhy cestovního ruchu očekávají také početnou účast mladých gastronomických odborníků, kteří přijedou na třídenní finále prestižní soutěže Gastro Junior Brno - Bidvest Cup.

Na veletrhu REGIONTOUR 2013 opět najdete expozice všech významných turistických regionů ČR a také všech krajů. Velký důraz je letos kladen na aktivní trávení dovolené a návštěvníci poprvé dostanou možnost si některé aktivity přímo na místě vyzkoušet. Na jednom místě jim bude k dispozici  golfový trenažér, horolezecká stěna i cyklistická vesnička.

Podobně aktivně pojali svou účast také někteří vystavovatelé veletrhu GO zaměřeného na výjezdovou turistiku. Přímo v pavilonu F zaparkuje třeba hotelbus, tak aby se  návštěvníci mohli „na vlastní kůži“  přesvědčit, jaké pohodlí tento způsob cestování nabízí, a to i s doprovodným piknikem. Nebudou chybět ani luxusní zájezdové autobusy, mobilhome nebo lanové centrum. A samozřejmě dvě pódia s doprovodným programem obou asociací cestovních kanceláří, na kterých budou lákat k návštěvě jednotlivé zahraniční destinace. Mezi vystavovateli GO nechybějí tradiční účastníci jako Vítkovice Tours, CK Victoria, Atis, America Tours nebo Kovotour plus, po dvou letech se vrací CK Neckermann. Významně posílila účast Dolního i Horního Rakouska, které zastupují regionální turistické centrály a řada místních poskytovatelů služeb.

Zbývá dodat, že pódiový program bude také součástí veletrhu REGIONTOUR a pásmo tanečních, hudebních i divadelních vystoupení s pozvánkami do jednotlivých regionů poběží po celé čtyři dny. V pátek se poprvé přímo na pódiu uskuteční 16. ročník soutěže o královnu regionů České republiky REGION REGINA 2013. Zároveň budou vyhlášeny výsledky soutěže talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2013, která na brněnském výstavišti proběhla již 19. listopadu 2012 za účasti 52 soutěžících ze středních a vyšších odborných škol a vysokých škol se zaměřením na cestovní ruch.

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště