Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Pozvánka na GO a REGIONTOUR 2013

 

Tradiční tandem veletrhů cestovního ruchu se uskuteční od 17. do 20. ledna, kdy se na brněnském výstaviště setkají lidé profesně se věnující cestovnímu ruchu a příjezdové a domácí turistice – ať už na úrovni státu, krajů, měst a obcí či jednotlivých poskytovatelů služeb. Odborníci jsou zváni především ve všední dny, tj. 17. a 18. ledna, kdy je pro ně připraven speciální doprovodný program. Pátek 18. ledna bude zároveň dnem odborných škol.

Největší pozornost se opět zaměří na téma propagace a turistického využití církevních památek a poutních cest. Čtyři moravské kraje představí nového průvodce a společný projekt „Duchovní dědictví Moravy a Slezska“, který se věnuje právě kostelům, klášterům, poutním místům a dalším objektům církevní turistiky. Publikace načasovaná k nadcházejícímu 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Moravu vychází vstříc očekávanému zvýšenému zájmu o moravské sakrální památky. V pavilonu P proběhne 17. 1. 2013 tradiční tisková konference představitelů Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje a slavnostní křest nového průvodce. Od 15 hodin bude v největším sále P1 následovat workshop „Církevní turistika II.“ s významnými hosty. Pozvání přijali pražský arcibiskup Dominik Duka i olomoucký arcibiskup Jan Graubner. S prezentacemi vystoupí také zástupci agentury CzechTourism, Zlínského kraje, CCR Východní Morava, CCR Jižní Morava, sdružení přátel svatojakubské poutní cesty Ultreia a další odborníci, kteří se podělí o své zkušenosti z oblasti podpory církevní turistiky. 

Přítomnosti zástupců všech krajů využívá také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které 18. 1. 2013 od 13 hodin pořádá v sále P4 konferenci „Financování regionálního školství“. Účast přislíbili mj. ministr školství Petr Fiala, předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek a předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek. Zároveň bude veletrh rozšířen o sekci didaktických a prezentačních pomůcek pro školy. S nástupem nových technologií se toto vybavení v posledních letech dostalo na kvalitativně vyšší úroveň, o čemž se na veletrhu REGIONTOUR mohou přesvědčit nejen zástupci krajů a měst, ale i další odborníci, kteří pomůcky pro výuku a prezentaci využívají ve své praxi.

V pátek 18. ledna se na brněnském výstavišti uskuteční také workshop „Škola v pohybu“  určený pro učitele, vedoucí dětských kolektivů a všechny, kdo organizují školní výlety, školy v přírodě, letní tábory apod. Zúčastní se jej poskytovatelé služeb v cestovním ruchu zaměření právě na tuto klientelu, takže workshop nabídne a přiblíží zajímavé destinace, možnosti vhodného ubytování i programu. Dalším odborným setkáním plánovaným na 18. 1. 2013 je valná hromada Asociace kempů ČR.

Odborníci jsou zváni rovněž do pavilonu F, který opět patří veletrhu GO a výjezdové turistice. Obě asociace cestovních kanceláří zde chystají pódiový program s představením aktualit pro nadcházející sezonu a zajímavých destinací. V doprovodných programech „Pod křídly ACK ČR“ a „AČCKA – GO 2013“ se již od čtvrtka seznámíte nejen s novinkami v katalozích významných cestovních kanceláří, ale třeba také s novými trendy v poznávacím cestování do Asie. Pódiový workshop Národního turistického úřadu Dominikánské republiky přiblíží mj. otevření nové dálnice spojující hlavní město Santo Domingo s turistickým centrem Punta Canou, možnost zakoupení turistické karty on-line či otevření  nových resortů.

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště