Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

V Brně se dnes konala Valná hromada Asociace kempů ČR

V pavilonu P brněnského Výstaviště se dnes konala Valná hromada Asociace kempů České republiky. Jedná se organizaci, která sdružuje provozovatele a majitele ubytovacích zařízení kempů a chatových osad. V současné době má 53 aktivních členů a v databázi více než 700 kontaktů na provozovatele těchto zařízení.

CK SANTINI tour o incomingu: I díky památce UNESCO roste počet návštěvníků geometrickou řadou

Cestovní kancelář Santini tour ze Žďáru nad Sázavou začínala v devadesátých letech v České republice s incomingem. Praze sice konkurovat město na Vysočině nemohlo, nejen díky chybějící infrastruktuře, nicméně počet zejména holandských turistů, kteří v prvních pěti porevolučních letech do Žďáru zavítali a o které se cestovaní kancelář starala, je dodnes považován za rekordní.

CK SANTINI tour o incomingu: I díky památce UNESCO roste počet návštěvníků geometrickou řadou

Slovensko láká na kulturu, sport i relax

Čeští turisté mají Slovensko trvale v oblibě a po poklesu návštěvnosti v letech ekonomické krize jejich počty opět rostou. Slovenská agentura pro cestovní ruch proto intenzivně prezentuje svou nabídku na veletrhu REGIONTOUR a s hlavními atrakcemi pro nadcházející sezonu seznámila na tiskové konferenci.

Slovensko láká na kulturu, sport i relax

101 CK Zemek Stará Boleslav: Do Chorvatska nově na ostrov Šolta

Cestovní kancelář 101 CK Zemek patří k tradičním vystavovatelům veletrhu GO. Letos představuje svým klientům několik novinek, například na dalmatském ostrově Šolta, v Biogradu na Moru či v Omiši, kde rozšířila své služby i pro vozíčkáře. „Myslím si, že Chorvatsko bude i do budoucna turistickou stálicí,“ říká nad katalogem Jadran 2013 Sylvie Laštovková – Zemková, majitelka cestovní kanceláře.

Morava představuje své duchovní dědictví

Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj opět vsadily na společnou propagaci a vydaly již osmého společného průvodce. Publikace „Duchovní dědictví Moravy a Slezska“ byla stejně jako všechny předešlé oficiálně představena a pokřtěna ne veletrhu REGIONTOUR.

Morava představuje své duchovní dědictví

Jižní Morava polskýma očima

Když se na místa, která důvěrně známe, vydá fotograf, který je teprve objevuje, vznikají často velmi zajímavé a neotřelé snímky. Takový pohled nabízí i skupina polských fotografů, kteří několik let cestovali, ať už individuálně nebo společně, na jižní Moravu a dokumentovali proměny zdejší krajiny kolem Kyjova a Hodonína. Vznikla tak kolektivní výstava nazvaná „Magie moravských polí“, která je nyní k vidění v pavilonu P.

Ceny pro nejlepší v cestovním ruchu

V rámci soutěže Velká cena cestovního ruchu 2012/2013 bylo v šesti kategoriích oceněno osmnáct mimořádně kvalitních produktů a aktivit, které přispívají k rozvoji cestovního ruchu v českých a moravských regionech, a čtyři cestovní kanceláře. Odborná porota posuzovala 79 přihlášek a do hlasování o nejlepší cestovní kancelář bylo započítáno 23 458 platných hlasů. Výsledky byly jako již tradičně vyhlášeny na centrálním pódiu veletrhu REGIONTOUR.

Ceny pro nejlepší v cestovním ruchu

Veletrhy zahájili významní hosté

Symbolickou pásku otevírající tradiční veletrhy cestovního ruchu přestřihlo osm osobností – vrcholných představitelů státní správy, samosprávy i církevních institucí. V jejich zahajovacích projevech rezonovalo především téma blížícího se 1150. výročí věrozvěstské mise Cyrila a Metoděje.

Veletrhy zahájili významní hosté

Workshop přinesl příspěvky o potenciálu církevní turistiky a poutních stezek

Za účasti kardinála Dominika Duky, vladyky Kryštofa, olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, představitelů Krajského úřadu Zlínského kraje a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy i dalších měst, institucí a sdružení se dnes v pavilonu P uskutečnil workshop nazvaný Církevní turistika. Jeho ústředním tématem bylo cyrilometodějské výročí a s ním spojené konkrétní aktivity, ale také potenciál poutních míst a stezek z pohledu rozvoje cestovního ruchu v regionech.

Workshop přinesl příspěvky o potenciálu církevní turistiky a poutních stezek

Kraj Vysočina zve na MS v biatlonu a představil 3 nové turistické publikace s tipy na letní výlety i návštěvy místních pivovarů

Hlavní pozvání na zimní Vysočinu letos směřuje na Mistrovství světa v biatlonu, které se již zanedlouho uskuteční v Novém Městě na Moravě. Jak hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, tak předseda organizačního výboru šampionátu Jiří Hamza naznačili, že se jedná o nejvýznamnější sportovní událost v kraji v letošním roce.

Kraj Vysočina zve na MS v biatlonu a představil 3 nové turistické publikace s tipy na letní výlety i návštěvy místních pivovarů

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště