Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

O královnu regionů se soutěžilo přímo na pódiu

 

Tradiční soutěže mladých odborníků v oboru cestovní ruch letos získaly na atraktivitě. Krásné dívky bojovaly o titul REGION REGINA 2013 přímo před zraky návštěvníků veletrhu a poprvé se uskutečnila soutěž tříčlenných týmů odborných škol PROFI GO – turistický produkt.

Soutěž o královnu regionů České republiky REGION REGINA, jejímž smyslem je zviditelnit tradice a turistické krásy jednotlivých krajů a míst, se letos konala již pošestnácté, ale poprvé se přenesla z komorního prostředí přímo na centrální pódium pavilonu P.

Dívky tak musely projít čtyřmi soutěžními disciplínami - pozvánkou do svého regionu, předvedením typického krajového prvku, volnou disciplínou i prezentací originálního receptu na krajové jídlo – přímo před zraky vystavovatelů i návštěvníků veletrhu. Nejlépe se tohoto úkolu zhostila teprve šestnáctiletá Jana Matějíčková reprezentující Uherskobrodsko – mikroregion Slovácko, která získala titul REGION REGINA 2013. Druhé místo porota přisoudila Kateřině Císařové zastupující Jablonecko a třetí Natálii Růčkové z Valašska. Titul Miss sympatie patří reprezentantce Lanškrounska Markétě Eliášové a zvláštní ceny převzaly Tereza Soukupová z Blanenska a Eva Švrčková z Havířovska.

Novinkou letošního ročníku byla soutěž PROFI GO - turistický produkt určená tříčlenným týmům studentů středních a vyšších odborných škol cestovního ruchu. Jejich úkolem bylo zpracovat turistický produkt v podobě produktového balíčku, a to jako kombinaci dvou nebo více provázaných služeb, základních i doplňkových. Studenti své návrhy prezentovali na workshopu, který proběhl přímo na veletrhu REGIONTOUR, a přítomné odborníky rozhodně nezklamali.

„Byl jsem velmi překvapen jak kvalitou prezentovaných produktů, tak zápalem studentů. Většina z toho, co jsem viděl, byla okamžitě realizovatelná,“ konstatoval člen odborné poroty Michal Veber, tajemník Asociace cestovních kanceláří ČR. Zároveň doporučil přítomným zástupcům cestovních kanceláří, aby se obrátili na úspěšné soutěžící a zařadili jejich produkty do své nabídky. Porota složená z odborníků z oblasti cestovního ruchu hodnotila zejména komplexnost, atraktivitu a realizovatelnost zpracovaného turistického produktu a vzhledem ke kvalitě návrhů neměla vůbec snadné rozhodování. Nakonec přiřkla první cenu práci Davida Altmana, Michala Holečka a Nikoly Košnářové, studentů Hotelové školy, VOŠ hotelnictví a turismu a Jazykové školy Poděbrady. Studenti oboru hotelnictví a turismus  zvítězili s prací Po stopách kutnohorských havířů – program pro školy. Stříbro patří studentkám VOŠ mezinárodního obchodu a obchodní akademie Jablonec nad Nisou, oboru mezinárodní obchod a cestovní ruch, které prezentovaly produkt Putování po jedinečných unikátech a technických památkách Libereckého kraje. Na bronz dosáhla trojice studentek SŠ hotelnictví a služeb a VOŠ Opava s prací Toulky po Jesenicku.

Pódium v pavilonu P se stalo také dějištěm slavnostního vyhlášení výsledků 19. ročníku znalostní soutěž PROFI GO, jejímž cílem bylo najít nové talenty z řad zájemců o cestovní ruch. Studenti absolvovali čekal náročný test zaměřený na znalosti z historie, zeměpisu, kultury, literatury, sportu a politiky a obrazový test z pamětihodností České republiky, prověřovala se také znalost světového jazyka. Mezi 52 soutěžícími z odborných škol v celé České republice tentokrát dominovali studenti Střední školy hotelnictví a služeb a VOŠ Opava, kteří obsadili všechna tři medailová místa. Nejvíce bodů získala teprve sedmnáctiletá Hana Sonnková, stříbro patří Tereze Věntusové a bronz Saskii Cahlíkové. Zvláštní cenu poroty za vynikající znalost regionu převzala Pavlína Budaiová z Liberce, studentka Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a obchodní akademie v Jablonci nad Nisou, a zvláštní cena za vynikající ústní projev v cizím jazyce patří Lucii Grácové z Vizovic, studentce oboru Management cestovního ruchu na Mendelově univerzitě Brno.

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště