Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Jižní Morava: Netradiční prostory pro netradiční využití

 

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava získala ocenění za ucelenou mediální kampaň netradičních prostor v Jihomoravském kraji. „V rámci projektu jsme nabízeli např. zajímavá sklepení, zámecké sály či hradní prostory, které mohou být využity pro konání společenských i firemních akcí, seminářů, konferencí apod. Všechny tyto prostory nabízíme prostřednictvím webové stránky Moravia Convention, která je zaměřena na kongresovou turistiku,“ uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Jižní Morava Zuzana Vojtová, která neskrývala radost z vyhlášení výsledků Velké ceny cestovního ruchu. 

Kongresová turistika je podle jejích slov jednou z významných oblastí činnosti Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava. „Vedle toho propagujeme celý turistický potenciál jižní Moravy, samozřejmě se zaměřením na víno, protože jsme krajem vína, folklóru, slunce a dobré atmosféry,“ dodává Zuzana Vojtová. „Na to je zacílen jeden z našich současných velkých projektů, který se věnuje sklepním uličkám a jejich většímu využití v cestovním ruchu. Sklepní uličky v té podobě, v jaké jsou právě u nás na jižní Moravě, lze považovat za skutečnou evropskou raritu.“

Sklepní uličky mohou mít různé tváře, odlišují se architekturou, mohou být součástí měst a obcí nebo se nacházet v jejich těsném sousedství. Jiná je například Kraví Hora v Bořeticích, Pavlov, Nový Šaldorf či Nechory v Prušánkách. S odpovědí na otázku, kam by zavedla například amerického prezidenta, Zuzana Vojtová nespěchá. „Já bych velmi váhala. Úžasným sklepním areálem jsou například Petrovské Plže u Strážnice nebo již jmenované Nechory. Ty jsou také nádherné a je tam i vybudovaná infrastruktura, zázemí pro turisty, není problém přímo na místě ochutnat dobrou moravskou kuchyni. Zajímavých sklepních uliček najdeme na jižní Moravě celou řadu. 

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště