Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Jižní Čechy a Horní Rakousko chystají v roce 2013 zemskou výstavu

 

Historicky první přeshraniční zemská výstava na území Jihočeského kraje a Horního Rakouska bude zahájena 26. dubna 2013. Jednotlivé expozice budou k vidění v Českém Krumlově a Vyšším Brodě, na rakouské straně v obcích Bad Leonfelden a Freistand. Návštěvníkům nabídnou pohled na život v příhraničí, kulturní a umělecké poklady, rozvoj obchodu i hospodářství. Zemská výstava jižní Čechy – Horní Rakousko, nazvaná „Dávné stopy – nové cesty“, potrvá do 3. listopadu.

Hlavním cílem zemské výstavy je představit prolínající se osudy dvou národů a přispět k upevnění vzájemných vazeb. V Českém Krumlově bude k vidění výstava pod názvem "4 fotografové, 2 země, 1 region" která představí práci čtyř fotografů, působících na konci 19. a v první polovině 20. století v Českém Krumlově, Vyšším Brodě, Bad Leonfeldenu a Freistadtu. Výstava fotografií bude zaměřena mimo jiné na architekturu, tradice, náboženství, výrobní odvětví a příběhy konkrétních rodin žijících v dané příhraniční oblasti. „Tato výstava se uskuteční v nově zrekonstruované synagoze,“ zvala do Českého Krumlova návštěvníky místostarosta Českého Krumlova Jitka Zikmundová, která mimo jiné prezentovala aktivity města i na semináře o církevní turistice. V souvislosti s Českým Krumlovem jakožto místem s „razítkem“ UNESCO pojala toto téma šířeji. „Díky prohlášení za památku světového kulturního dědictví se stává „obyčejné“ místo „posvátným“, uvedla na semináři. 

Ale zpátky k zemské výstavě. V Českém Krumlově budou moci návštěvníci zavítat také do Regionálního muzea na výstavu nerealizovaných projektů, které se váží k regionu jižních Čech a Horního Rakouska. Rakouský Freistadt pozve návštěvníky do místního pivovaru na výstavu exponátů zobrazujících měšťanský život a rozvoj obchodu. Kromě toho budou mít návštěvníci výstavy možnost seznámit se i se samotným procesem výroby piva a ochutnat gastronomické speciality z obou stran hranice. Dějiny lékařství, péče o tělo a sociální oblast jsou stěžejními tématy výstavy v Bad Leonfeldenu. Celkový dojem z výstavy jistě umocní umístění expozic v prostorách bývalého měšťanského špitálu. V klášteře ve Vyšším Brodě budou moci návštěvníci „zažít" svět klášterů a šlechty v kontextu dějinných zlomů, především střetů mezi Přemyslem Otakarem II. a Rudolfem I. Habsburským. Skutečnou raritou bude veřejné vystavení vzácné památky - Závišova kříže.

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště