Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GO
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh průmyslu cestovního ruchu

REGIONTOUR
17.-20.1. 2013

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech

Ceny pro nejlepší v cestovním ruchu

 

V rámci soutěže Velká cena cestovního ruchu 2012/2013 bylo v šesti kategoriích oceněno osmnáct mimořádně kvalitních produktů a aktivit, které přispívají k rozvoji cestovního ruchu v českých a moravských regionech, a čtyři cestovní kanceláře. Odborná porota posuzovala 79 přihlášek a do hlasování o nejlepší cestovní kancelář bylo započítáno 23 458 platných hlasů. Výsledky byly jako již tradičně vyhlášeny na centrálním pódiu veletrhu REGIONTOUR.

V kategorii Nejlepší jednotná kampaň zvítězila Centrála cestovního ruchu – jižní Morava s kampaní Netradiční místa pro netradiční setkání, druhá příčka patří Centrále cestovního ruchu východní Moravy a kampani Významné turistické akce a cíle východní části České republiky a bronz porota přisoudila kampani Olomoucký kraj – vaše pohádková dovolená. Speciální cenu vydavatelství C.O.T. media získala Průvodcovská služba Kutná Hora za kampaň Destinace Kutná Hora a okolí – jeden den nestačí.

Vítězem kategorie Nejlepší turistický produkt se stalo Českosaské Švýcarsko – To jede! Aneb busem, parníkem, vlakem i tramvají do světa skalních měst. Jako druhý se umístil produkt společnosti EYWAN Areál středověké tvrze Orlice a třetí cenu převzalo Sdružení cestovního ruchu Jeseníky za produkt S Nebelem po Semmeringu. Speciální cenu společnosti Veletrhy Brno získal jihomoravský turistický produkt Zažít kraj vína a památek na kole.

Další tradiční soutěžní kategorií je Nejlepší turistický portál. Nejkvalitnější a nejlépe zpracované informace podle odborníků získáte na mojeorlickehory.cz, následují portály praquewelcome.cz a ckrumlov.cz. Speciální cenu porota udělila portálu vychodni-cechy.info.

Zvláštní kategorie letošího roku vybírala z nabídek pro golfovou turistiku. Nejatraktivnější je podle poroty balíček Rodinný víkend na golfu, který nabízí Silesia Golf Resort Kravaře. Další příčky obsadily Sport Hostivař s balíčkem Golfové členství Drive a Česká golfová asociace s balíčkem Golf a romantika.

Novinkou letošního ročníku byla kategorie Nejlepší lázeňský a wellness balíček, která vedle atraktivity nabídky, jejího rozsahu a zpracování oceňovala také oslovení cílové skupiny a obchodovatelnost produktu. Zvítězily Lázně Luhačovice s balíčkem Lázeňská dovolená pro rodiny s dětmi, následují Léčebné lázně Jáchymov s balíčkem Jáchymovská snowmánie a třetí příčka patří opět Lázním Luhačovice za balíček Léčebný pobyt Intensiv.

S největším napětím byly očekávány výsledky v kategorii Nejlepší cestovní kancelář, o nichž nerozhodovala odborná porota, nýbrž hlasování široké veřejnosti s ověřenou regulérností. Nejvíce hlasů získal Kovotour Plus, stříbro patří cestovní kanceláři Exim Tours a na bronz dosáhl Čedok. Speciální cena společnosti INVIA.CZ patří cestovní kanceláři FIRO-tour.

Vítězové 6. ročníku Velké ceny cestovního ruchu převzali ceny z rukou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Romana Celého, náměstka ministra pro místní rozvoj Michala Janeby, ředitele agentury CzechTourism Rostislava Vondrušky, prezidenta Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Romana Škrabánka a dalších významných osob.

GO - REGIONTOUR 2013

Současně také

Caravaning Brno
2.-5.11.2023


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook


Fotogalerie

VIDEO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště