Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

INTECO
25.-28.2. 2014

Mezinárodní veletrh zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování

Boutique Gurmán expanduje! Otvírá další a další prodejny

 

Trutnov, Třebíč, Lipník nad Bečvou či Most. Tam všude už můžeme lidem nařezat. Boutique Gurmán otevírá další a další prodejny. Lidé mají prostě o kvalitní sýry a delikatesy zájem. Staňte se i vy součástí naší rodiny.

Když Martin Svačinka otevíral před šesti lety první Boutique Gurmán na frýdeckém Zámeckém náměstí, určitě netušil, jak moc bude jeho značka růst. V současné době je v 17 městech 22 prodejen. 22 míst, kde si mohou lidé koupit fantastický sýr z celé Evropy, vynikající víno a obrovskou spoustu delikates. Další prodejny jsou více-či méně před otevřením. Již brzy budeme v Kroměříži, Opavě, nově v Brně, Břeclavi, Vyškově, na Čeladné v Beskydech, v Chomutově i v Praze.

Boutique Gurmán funguje formou franchisingu. Jak ale říká Martin, franchisingu s lidskou tváří. „Nejsme společnost tvrdých byznysmenů. To, co děláme, nás baví a potřebujeme k tomu i trochu více srandy. Přesto při tak velkém počtu prodejen musí být nastavena určitá pravidla, aby to mohlo fungovat. Rozhodně naše sýraře nesvazujeme nesmyslnými požadavky a pravidly,“ upozorňuje. Pokud se tedy chcete přidat do rodiny Boutique Gurmán, můžete počítat se skvělou péčí a pomocí. „Je pro nás samozřejmostí, že nováčkům pomáháme se zařizováním prostor, návozem zboží a hlavně s vyškolením samotných sýrařů, tedy prodavačů. Vysvětlíme jim, jak o sýry pečovat a hlavně, jak je úspěšně prodávat. Staráme se o pravidelné dodávky zboží i třeba o to, aby měli všichni naši lidé například vizitky, tašky na balení chleba i sýrů, ale třeba i reklamní letáky nebo naše noviny Vemena,“ vysvětluje manažerka Boutique Gurmán Zuzana Hurníková.

A jak naši noví sýraři otevření svých obchůdků zvládali? Všichni se shodují, že to bylo hektické. Ale....„ Ale na druhou stranu jsme to zvládli v termínu, takže se to povedlo. Při slavnostním otevření byli lidé nadšení. Máme už dokonce i stálé zákazníky, kteří chodí každý den. Spokojeni jsme i s tržbou, takže vše jede podle plánu,“ je spokojená Patricie, která se svým přítelem otevřela svou prodejnu v Ostravě Hrabové ve vestibulu Tesca Extra. „Když pominu, jak to šlo hrozně rychle a vše nakonec klaplo, jsme měli neuvěřitelné štěstí na lidi. Naše prodavačky jsou úžasné a my jen s údivem pozorujeme, jak nám vše dobře klape. Lidé jsou zvědaví, chodí a my si tak jen přejeme, ať nám to vydrží,“ přeje si Patrik z Trutnova. „Nakonec jsme to zvládly. Musím ale říct, že jsme do toho vložily všechno. A výsledek? Na slavnostní otevření přišla spousta lidí, první tržby byly kouzelné, bouchly jsme šampáňo a řádně to oslavily. Takže jaké máme pocity? Jsme moc spokojené,“ usmívá se Ivana z Lipníka nad Bečvou.

Naší nové prodejně v ostravském Avion Shopping Parku se daří.

Dobré pocity netají ani Břeťa z Ostravy – Poruby: „Otevřít si vlastní obchod byl vždy mým snem. Byl jsem unaven anonymním způsobem nakupování nekvalitních potravin v hypermarketech, a když mi něco vadí, tak se snažím také něco změnit a ne jen nadávat. Boutique Gurmán v Porubě na Alšovém náměstí je přesným naplněním mé představy, jak nakupovat. Povídání si se zákazníky nejen o sýrech a delikatesách, ale o všem běžném, je pro mne návrat k tradicím první republiky. Rádi tedy uvítáme  všechny, kteří se chtějí pozastavit v dnešní uspěchané době v naší sýrárně.“

V Třebíči zvládli sýraři otevřít svůj obchůdek za dva a půl měsíce.  „Nemohli jsme sehnat lukrativní prostory, ale nakonec jsme náhodou narazili na velice malebný krámek, který přesně zapadal do koncepce speciálky na sýry. V rekordním čase, konkrétně za 12 dnů, se nám nakonec podařilo prodejnu nejen upravit, ale i kompletně zařídit. 13. srpna jsme slavnostně otvírali za pomocí kolegů z Frýdku,“ uvádí sýraři z Třebíče. A jak jsou nyní spokojeni? „Předčilo to naše očekávání. Ukázalo se, že i v Třebíči jsou gurmáni, lidé, kteří naše zboží ocení. Takže jsme opravdu spokojení,“ uzavřeli sýraři z Třebíče. Více informací naleznete na: www.vemena.cz

Boutique Gurmán v Mostu vedou dvě sympatické sýrařky Jana a Adéla.

I v olomoucké Šantovce najdete naše sýraře.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště