Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

FRANCHISE MEETING POINT
8.-9.3. 2013

Největší přehlídka franchisových příležitostí v ČR

Zajímavý franchisový projekt backWERK – čerstvé pečivo v celé Evropě

 

Franchise Pool International sdružuje nejlepší franchisové poradce v Evropě. Má zastoupení ve 27 zemích starého kontinentu. Kromě toho má zástupce v mnoha zemích Asie, Americe a jiných světadílech. „Pokud má nějaký český koncept zájem expandovat, obrátí se na naši společnost a my mu pomůžeme a nasměrujeme ho na určitého kolegu v určené zemi, kde mu usnadníme získat kontakt,“ řekl Rolf-Gerhard Kirst, jednatel Franchise Pool International a člen představenstva Německého franchisového svazu.

Za jeden ze zajímavých projektů, které se podařilo realizovat, označil koncept backWERK. Jedná se o německou síť pekáren se samoobslužnou možností. Produkty, které nabízí zákazníkům, jsou prakticky stále čerstvé – neustále se doplňuje čerstvé pečivo. Tento koncept není vázán na jednu zemi. „Jeho tvůrci rozhodli, že nechá vyrábět produkty v různých zemích, tyto předmražené produkty jsou pak sváženy do centrálních distribučních center, které jsou ve Vídni a v Mnichově. Odtud se rozvážejí po celé Evropě do jednotlivých pekáren. Sortiment se dá přizpůsobit požadavku daného trhu, třeba i českého. Samozřejmě prodej probíhá v přísně vybraných pekárnách. Tato síť má například jen v Německu 300 prodejen. Jde o gigantický objem pečiva, který se v různých zemích Evropy vyrábí,“ dodal Kirst. Právě tyto pekárny byly obohaceny o možnost nabídnout čerstvé zboží přímo k jídlu ve vyhrazených prostorech.

Kirst představil na Franchise Meeting Point i další zajímavé projekty, například Coffee Bean&Tea leaf, Attirance, Chris´n Peters, Green Biz Check a další.

FMP 2013

FMP

PRO VYSTAVOVATELE

Pro novináře

Záštita akce

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Hospodářská komora ČR

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Odborní partneři
Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie FMP

VIDEO - FMP

Partneři veletrhu

Mediální partneři

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště