Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

FRANCHISE MEETING POINT
8.-9.3. 2013

Největší přehlídka franchisových příležitostí v ČR

Druhý ročník veletrhu FRANCHISE MEETING POINT je za námi - Předběžná závěrečná zpráva

 

Od 8. do 9. března 2013 proběhl na brněnském výstavišti druhý ročník Mezinárodního veletrhu FRANCHISE MEETING POINT, který navázal na jeho úspěšnou loňskou premiéru. Zúčastnilo se jej 47 firem z ČR, SR, Rakouska, Německa, Španělska, Maďarska a Kanady a dalších cca 60 franchisových značek z Německa, USA, Austrálie, Rakouska a Španělska bylo prezentováno v doprovodném programu. V průběhu dvou dnů bylo na plochách ARENA a FORUM odprezentováno více jak 100 přednášek na témata související s franchisingem. V kongresovém pavilonu brněnského výstaviště  byla celá hala E zaplněna poutavými stánky franchizorů, kteří představili nejen jednotlivé koncepty, ale i vzorky produktů související s franchisovou činností.

Jak vyplynulo z přednášek franchisových expertů z České republiky a ze Slovenska, franchisové podnikání zažívá v posledních dvou letech nevídaný boom. V roce 2000 bylo v ČR 50 franchisových firem, o pět let později dvakrát tolik a v současnosti jich působí na českém trhu 200 a ve Slovenské republice 100. Přírůstek franchisových řetězců na Slovensku byl v letech 2011 a 2012 vyšší než za uplynulých 20let! A trh s franchisovými systémy ještě není nasycen  a veletrh toho byl, z hlediska zájmu návštěvníků, jasným důkazem. Cíl veletrhu, kterým je podpora franchisových systémů a franchisového podnikání vystavovatelé bohatě využili aktivními presentacemi na svých expozicích i v doprovodném programu.

Na veletrhu FRANCHISE MEETING POINT se presentovala a vystoupila řada známých osobností v čele s Ing. Alešem Tulpou, jehož společnost AVEXsystems působila jako odborný poradce hlavně doprovodného programu. Na pódiu vystoupili mimo jiné: Bedřich Danda, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, Ing. Pavla Břečková z Asociace malých a středních podniků, Bc. Petra Ritschelová manažerka ČAF, Ing. Richard Churý, prezident SFA, R.G.Kirst, jednatel Franchise Pool International z Německa, Dieter C. Nass zástupce Business Community International UG a Mgr. Waltraud Martius – rakouská mezinárodně známá  a uznávaná franchisová poradkyně.

Kromě franchisových asociací České a Slovenské republiky se na veletrhu FMP presentovaly mimo jiné i značky ANKER Snack & Coffee Gastronomie, Československá obchodní banka, DANIEL´S DONUTS, Demmers Teehaus, EVROPA - realitní kancelář, HUSKY CZ, Let´s pizza, Mrs. Sporty, Náš grunt, Numero uno, Orange Academy, OXALIS, QUAD LIGHT, Ráj sýrů, Sklizeno, Subway a YVES ROCHER - partner veletrhu FRANCHISE MEETING POINT 2013  a další.

FMP 2013

FMP

PRO VYSTAVOVATELE

Pro novináře

Záštita akce

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Hospodářská komora ČR

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Odborní partneři
Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie FMP

VIDEO - FMP

Partneři veletrhu

Mediální partneři

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště