Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Nabídka výstaviště

Brněnské výstaviště je 750 hektarový areál blízko centra města Brna. Pro filmaře nabízí dokonalé podmínky jak nabídnou různého typu hal a exteriérů, tak produkčním zázemím. Výstaviště má výbornou dopravní dostupnost, dostatek parkovacích ploch a v těsné blízkosti velkou kapacitu ubytování. Výhodou je také jeho uzavřenost a nezávislost na dění v okolí.

Náměstí

Hledáte příjemné náměstí pro Váš film? Přímo za hlavní bránou výstaviště zde čeká jenom na Vás! Samotný prostor byl navržen při založení areálu výstaviště, patří dokonce k Světovému dědictví UNESCO. Čím je tak zajímavé? Především svou unikátní dlažbou, z náměstí vedou dvě hlavní ulice lemované stromovou alejí. Vše je rozmístěno tak, že ani nemusí být zřejmé, že jste točili náměstí na výstavišti! Dominantou náměstí je jezírko a tzv. vlajkosláva, stožáry na zavěšení vlajek a velký kulatý květinový záhon.

Ulice

Z náměstí za hlavní branou vedou dvě dlouhé ulice, které jsou lemovány alejemi kaštanů! Ulice vedou kolem unikátního pavilonu A – jedna z cest Vás dovede ke zrekonstruované vyhlídkové věži, která byla založena v roce 1928 a je z architektonického hlediska vskutku jedinečná! Pohled z věže nabízí centrum Brna a parky v okolí výstaviště jako na dlani!

Hala A

Pavilon A patří i v dnešní době k architektonickým raritám – je nejstarším pavilonem výstaviště, založeným v roce 1928. V čem je tak unikátní? Především svojí jedinečnou nezaměnitelnou architekturou – ve své době unikátní železobetonové lomené prosklené konstrukce zajišťují dostatek přirozeného světla v pavilonu. Z celého pavilonu dýchá vznešenost 30. let dvacátého století s jeho noblesou. Hala je velmi členitá a nabízí mnoho zajímavých pohledů. K natáčení reklamy ji již využilo několik automobilových značek.

Součástí tohoto objektu je sál Rotunda běžně využívaný pro různé eventy, mimo jiné se zde odehrálo setkání prezidentů evropských zemí v roce 2007. V Rotundě byl také natočen hraný italsko-kanadský film z prostředí modelingu Primetime Murder / Dellito in prima serata (rok 2000). V letošním roce se z Rotundy vysílaly například Otázky Václava Moravce.

Více informací a technické parametry haly A1
Více informací a technické parametry haly A2

Hala V

Hlavní charakteristikou této haly je velký dostatečně světlý prostor, který není rušen nosnými konstrukcemi, další výhodou pavilonu jsou vysoké stropy. Svou architekturou může připomínat například letiště. V blízkosti haly vedou vlakové koleje.

Více informací a technické parametry haly

Hala G

Tento objekt je příklad zdařilého sloučení původní funkcionalistické architektury a moderního pojetí výstavních prostor posledních let. K dispozici jsou dvě podlouhlé budovy spojené podchodem, s nejnovější infrastrukturou a vybavením. Součástí haly G je vyhlídková věž z roku 1928 s ochozem a samostatný vstup z ulice. Halu je možno kompletně zatemnit.Věž byla již v minulosti využita při natáčení hudebních videoklipů.

Více informací a technické parametry haly G1
Více informací a technické parametry haly G2

Hala B

Kromě své velikosti a světlé výšky je hala zajímavá především svou galerií, konstrukce haly je řešena tak, že snese velké zatížení, k přepravě těžkých břemen je součástí konstrukce haly jeřáb. Samozřejmostí je podlaha haly, která je dimenzovaná na velké zátěže. Přímo do haly vedou vlakové koleje. V hale se již odehrály různé eventy, mimo jiné i mezinárodní tenisové soutěže o Davisův pohár.

Více informací a technické parametry haly

Hala C

Budova je zajímavá především svým sloupovím, umístěním eskalátorů a třemi galeriemi. Z pohledu architektury se může pochlubit precizní kulovitou střechou, která je i v dnešní době jedinečná. K čemu ji můžete využít? Především k natáčení reklam, její interiér je využíván jako technicistní kulisa. Hala je velmi dobře dostupná od 4. brány pro příchod osob i příjezd aut.

Více informací a technické parametry haly

Hala F

Pavilon F patří mezi nejnovější haly brněnského výstaviště se všemi atributy moderní stavby. Jeho výhodou je velká plocha bez nosných sloupů, moderní vybavení a dobrá přístupnost. Sousedství haly G vytváří zajímavé futuristické prostředí.

Více informací a technické parametry haly

Hala P

Novinkou v rodině brněnského výstaviště je multifunkční pavilon P, který v roce 2010 vyhrál Jihomoravskou stavbu roku. V čem je tak unikátní? Svými parametry je naprosto nepřekonatelný – jeho vnitřní plocha je větší než dvě fotbalové hřiště vedle sebe, konstrukce je bez rušivých sloupů. Unikátní jsou také vjezdová vrata. která umožňují pohodlný návoz i extrémně velkých exponátů, například jachet. I při těchto obřích rozměrech však nejsou rušivá. Celý prostor je možno rozdělit výjimečnou nafukovací stěnou na 4 menší, vzájemně hlukově izolované prostory. Samozřejmostí této haly jsou kanceláře a tedy nutné zázemí. Kdo by Vám o této perle brněnského výstaviště mohl říct více? Například skupina Kryštof, dj Paul Van Dyk nebo pořadatelé soutěže Česko-slovenské SUPERSTAR.

Více informací a technické parametry haly

Hala Z

Hala Z je unikátním kruhovým objektem nabízejícím obrovskou plochu, velkou výšku a nenapodobitelnou architekturu. Unikátní je svým architektonickým řešením střechy, která je kulatá a ze stavebního hlediska jedinečná. Pro tyto přednosti je vyhledávána pro eventy i filmování, zatím největší filmařskou akcí v tomto objektu bylo natáčení videoklipu francouzského zpěváka Ricarda Cocciante.

Více informací a technické parametry haly

Ostatní exteriéry

Díky historii svých osmdesáti let Brněnské výstaviště nabízí mnoho zajímavých míst a architektonických detailů. Uspořádání brněnského veletrhu vytváří "město ve městě" s větším počtem volných, otevřených a krytých ploch v uzavřeném areálu nebo hlídanými místě, které nemohou narušeny vetřelci. Tyto prostory mohou být využívány po delší dobu, výhodou je i široká výrobní základna a velká technická infrastruktura areálu.

Produkční zázemí

Naprostou jasnou výhodou areálu výstaviště tvoří výrobní zařízení a prostory nutné pro návrh a výstavbu standardních i atypických výstavních expozic. Výrobní firmy na brněnském výstavišti mají rozsáhlé kapacity pro pokrytí požadavků vystavovatelů, a to nejen lokálně, ale i jinde v Evropě. Každý požadavek produkčního týmu byl vždy splněn bez sebemenších výhrad.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště