Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Festival RE:PUBLIKA
26.5. - 17.6. 2018

Velkolepá připomínka 100. výročí vzniku republiky

Program

 

Pilíře Festivalu Re:publika

 

Víkendové programy

 

Doprovodný program

Nejaktuálnější verze také zde. Nenechte si jej ujít!

Výstava. Technické muzeum v Brně se podílí na Festivalu Re:publika hned několika akcemi: slavnostní jízdou prezidenta Osvoboditele městem, výstavou Ať žije republika!!!, dětským víkendem a závody mopedů.

Koncert. Fenomenální skotský bubeník Colin Currie a soudobá klasika Brno Contemporary Orchestra inspirovaná jazzem a swingem rozezní Rotundu pavilonu A.

Je to tak – po letech se na výstaviště vrací divadlo! Přijďte si jej užít každý den kromě pondělí, kdy mají divadelníci volno.

Také chemici z Fakulty chemické Vysokého učení technického v Brně slaví 100 leté výročí vzniku Československa. Chemie není žádná nuda a umí i chutnat – vzkazují.

Během Festivalu Re:publika si můžete o víkendech pořídit originální snímek na památku.

Technologiemi a hrami nabitý festival pro všechny fanoušky zábavy.

Během celého festivalu pro vás bude připraveno speciální menu, které bude ukázkou gastronomie první republiky. Dobrou chuť!

Fotografická výstava představuje historické snímky zachycující Leoše Janáčka na různých místech Brna, tedy města, se kterým byl jeho život i dílo v těsném spojení.

Výstav, vliv sokolského hnutí na architekturu, výtvarné umění, fotografii, design…

Krištof Kintera připravuje Festivalu Re:publika na míru zcela novou venkovní instalaci!

Výstava. Světová premiéra audiovizuální výstavy České filharmonie v londýnské produkci! Od tvůrců zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Londýně. Dovedete si představit oslavu století bez Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka?

Také tento multižánrový kulturní festival se připojuje k oslavám republiky na brněnském výstavišti. Připravil výstavu o podzimu 1918 na Moravě, koncert soudobé hudby i site-specific divadlo. Diskutovat můžete přijít s prezidentskými kandidáty 2018, s Tomášem Halíkem, Mikulášem Bekem nebo Petrem Sísem.

Divadlo. Site-specific na Festivalu Re:publika Divadlo Feste slaví 100leté výročí světovou premiérou. Inscenace bude v premiéře uvedena 31. 5., v reprízách pak 12., 13. a 14. 6. 2018.

Velké finále Festivalu Re:publika, Finále grande, bude mít v sobotu 16. června svou třešničku na dortu v podobě ohňostroje Starobrno Ignis Brunensis nad hradem Špilberk.

Výstava. ČTK oslaví letos v říjnu sto let od svého vzniku. Byla založena ve stejný den jako Československo a k tomuto společnému výročí připravila výstavu fotografií.

Výstava na speciálních watchtowerech vypráví příběhy deseti brněnských pamětníků, kteří v Brně zažili nejzásadnější dějinné události.

Výstava. Limitovaná kolekcia obrazov takmer zaniknutých slovenských párt (ozdobných čelenek).

Originální odpočinkový prostor s výběrovou kávou, pivem, limonádami, alkoholickými koktejly a s domácími nanuky, jaké jste ještě neochutnali. Přijďte posedět!

Divadlo Bolka Polívky se připojuje k oslavám 100 let výroční od založení první Československé republiky po svém, tedy svým již tři roky trvajícím projektem Re-kabaret, ve kterém dává prostor mladým začínajícím komikům, klaunům (i těm zdravotním) a vůbec mladým uměleckým talentům.

Na největší oslavě 100 letého výročí vzniku Československa nemůže chybět Sbor hasičů Čech, Moravy a Slezska!

Speciální světelné instalace SIGNAL festivalu připravil japonský umělec Yasuhiro Chida a umělecké studio Hyperbinary.

Řemeslné trhy na festivalu představí nejen výrobky šikovných řemeslníků, ale uvidíte je také přímo při práci a řemesla si sami vyzkoušíte.

Science show zábavního vědeckého parku VIDA! připravená speciálně pro Festival Re:publika. Každý víkend od 26. 5. do 17. 6. 2018 v sekci Re:lax zóna v 13.00, 15.00 a 17.00.

Mistrovství Evropy vysokých kol a drezín na jednu anglickou míli, setkání historických kol, závod Brněnská Míle Velociped, Jízda elegance a Zbraslavské reje.

Národní motoristická soutěž historických vozidel, automobilů a motocyklů, s mezinárodní účastí bude letos zahájena u brněnského výstaviště 26. května.

Výstava. Už je to 50 let, co existuje Divadlo Husa na provázku. Kulaté narozeniny oslavilo 15. března 2018. Připomeňte si to výstavou!

 

Mohlo by vás zajímat

Festival Re:publika

Video - Re:publika 2018

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště