Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Festival RE:PUBLIKA
26.5. - 17.6. 2018

Velkolepá připomínka 100. výročí vzniku republiky

Speciální nanuky, výběrová káva... To je kavárna Praha

 

Originální odpočinkový prostor s výběrovou kávou, pivem, limonádami, alkoholickými koktejly a s domácími nanuky, jaké jste ještě neochutnali. Přijďte posedět ke Králíkovu kinu!


PRAHA, fórum pro architektury a média, je variabilní kulturní prostor s kavárnou v centru Brna. Jejich kavárna na Festivalu RE:PUBLIKA nabízí návštěvníkům festivalu výběrovou kávu z brněnské pražírny Rebelbean, pivo a limonády ze Slavkovského pivovaru, fairtradové čaje z obchodu Nazemi. Zároveň se můžete osvěžit pomocí několika vybraných alkoholických koktejlů a speciální kolekcí kávových nanuků, připravených pouze pro tento festival (irská káva – nanuk s whisky a smetanou, kávový jogurt s tmavou čokoládou). Děti si určitě vyberou z ostatních nealkoholických příchutí.

Provozní doba Kavárny

Po – Čt 14.00 – 21.00

Pá 14.00 – 23.00

So 10.00 – 23.00

Ne 10.00 – 21.00

Dvě terasovité plochy, orientované na jednu z hlavních os brněnského výstaviště, rozšířují společenský prostor kina (později divadla) do přiléhajícího okolí. Jejich dominantami jsou dva kmeny vzrostlých „stoletých“ stromů. Strom jako symbol zlomových okamžiků v dějinách – vysazovaný k připomínce událostí na památných místech; strom jako monument – pod nímž se odehrávají klíčové okamžiky politické historie – konec společného státu stvrzený pod stromem v zahradě vily Tugendhat; strom jako symbol dlouhověkosti – skutečný svědek toho, co se dělo v roce 1918. Svou délkou vytváří dva dlouhé kontinuální stoly, u kterých si lidé musí k sobě přisednout. Stávají se tak pomyslnými mezníky na „časové ose“. Přírodní prvek dvou kmenů se může stát svou „nepatřičností“ v přísně modernistickém areálu výstaviště atraktivním „post-post-moderním“ bodem.

Foto: archiv TIC Brno

 

Mohlo by vás zajímat

Festival Re:publika

Video - Re:publika 2018

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště