Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Festival RE:PUBLIKA
26.5. - 17.6. 2018

Velkolepá připomínka 100. výročí vzniku republiky

Do Brna směřuje speciální hasičská jízda

 

Festival začíná sice až zítra, ale už dnes - v pátek 25. května - se toho kolem výstaviště děje dost. K bráně navečer dojede hasičská jízda TGM, kterou můžete sledovat už po cestě do Brna, na Moravském náměstí je výstava fotografií zlomových okamžiků let 1918 - 2018 z archivu České tiskové kanceláře.

 

Hvězdicovitá jízda do Brna

Na největší oslavě 100 letého výročí vzniku Československa Sbor hasičů Čech, Moravy a Slezska nemůže chybět. Ke slavnostnímu zahájení Festivalu Re:publika se SH ČMS v pátek 25. května zapojuje propagační hvězdicovou jízdou historických hasičských vozidel pod názvem „Hasičská jízda T. G. Masaryka“. Pět posádek na historických vozech vyráží z pěti míst, která mají něco společného s prvním československým prezidentem, směrem do Brna. Konkrétně z Bystřice nad Perštejnem, z Jevíčka, Kroměříže, Hodonína a Třebíče. Cílem jízdy je brněnské výstaviště, kam vozy dorazí kolem 19. hodiny.

V sobotu 26. května se zde uskuteční celostátní setkání hasičských slavnostních a historických praporů včetně slavnostního dekorování praporů pamětní stuhou SH ČMS ke stému výročí vzniku republiky.

Historii i současnost hasičů na Festivalu Re:publika budete mít možnost poznat ještě několikrát.

 

  • Pátek 25. 5.

Historická jízda T. G. Masaryka z Třebíče, Hodonína, Jevíčka, Bystřice nad Perštýnem

Trasa jednotlivých jízd bude směrována do míst spjatých s prezidentem T. G. Masarykem,  hasičská historická vozidla pojedou trasu cca 100 km, zakončení jízdy kolem 19.00 na BVV.

 

  • Sobota 26. 5.

Celostátní setkání hasičských slavnostních a historických praporů

 

  • Sobota 2. 6.

Záchranáři dětem

"Do akcí pro děti se zapojíme přípravou ukázek činnosti integrovaného záchranného systému spojenými se soutěžemi. Druhou akcí o tomto víkendu bude celorepubliková soutěž mladých hasičů v disciplínách TFA. Tento koncept již se osvědčil již při loňském Pyrosu, takže podobnou akci opět svěřujeme k přípravě a provedení Krajskému sdružení hasičů Jihomoravského kraje."

 

  • Sobota a neděle 9. 10. 6.

"Sdružení plánuje představit podobu požárního útoku z doby konání první hasičské olympiády CTIF v Československu v roce 1973 a vedle toho budou probíhat ukázky provedení požárního útoku v současné podobě. Akci doplní výstava věnující se právě hasičské olympiádě v roce 1973 a té poslední v rakouském Villachu v roce 2017, z níž si česká výprava odvezla mnoho cenných kovů."

 

Zdroj: SH ČMS

Mohlo by vás zajímat

Festival Re:publika

Video - Re:publika 2018

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště