Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Festival RE:PUBLIKA
26.5. - 17.6. 2018

Velkolepá připomínka 100. výročí vzniku republiky

Největší československé rande pro 1918 nezadaných, to je Ex:po

 

Výtvarnice Kateřina Šedá chystá pro Festival Re:publika velký projekt Ex:po. Na brněnském výstavišti chce seznámit 1918 osamělých lidí všech věkových kategorií.

Masaryk při desátém výročí vzniku republiky mluvil hlavně o budoucnosti. Se stejnou myšlenkou přistupuje k výročí republiky ceněná umělkyně. Plánuje představit svým projektem Brno jako město nového začátku, které dává nový impulz. Připravuje setkání 959 nezadaných mužů a 959 nezadaných žen. Oslava totiž sice znamená pro každého člověka něco odlišného, ale všichni lidé se shodnou na jedné zásadní věci: oslava o samotě není žádnou oslavou.

"Ve své práci se dlouhodobě zabývám tím, jak spojit lidi na základě věcí, které je rozdělují. Právě tato metoda většinou spojuje ty, kteří by se nikdy nepotkali. Stejný princip bych ráda použila ve velkém měřítku právě při této akci – spojit lidi na základě odlišných kritérií, než která běžně používají v internetových seznamkách, a zaměřit se na princip absurdní náhody, která je většinou tím, co partnery spojuje přirozeně," vysvětluje Kateřina Šedá.

Foto: TIC Brno a Pocket Media s.r.o. a FB Kateřiny Šedé


Mohlo by vás zajímat

Festival Re:publika

Video - Re:publika 2018

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště