Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Festival chutí
27.-28.5. 2023

Festival chutí

Pivovar Hrádek: pivo z Bílých Karpat

 

Pivovar Hrádek navazuje na tradici výroby piva ve Slavičíně. Poblíž dnešní budovy pivovaru se nacházely dva historické pivovary, které fungovaly od 15. a 17. století. Bohužel v předválečném období zanikly.

Dnešní výroba piva byla zahájena v polovině roku 2013 na okraji Slavičína. Pivovar Hrádek vyrábí piva klasickou českou technologií. Pro výrobu piva jsou používány jen nejkvalitnější suroviny – moravský slad a žatecký chmel.

Pivo se vaří ve dvounádobové varně o objemu 30 hl dvourmutovým způsobem. Po spodním kvašení v otevřených kádích a kvasných tancích dozrává mladé pivo studeným ležením v ležáckém sklepě. Na závěr jsou některá piva dvojitě filtrována k docílení dokonale čistého a průzračného piva. Všechna piva jsou nepasterizována.

Piva pivovaru Hrádek

Světlé výčepní pivo Rejtín 10°

Vyznačuje se středním až vyšším řízem, střední plností a jemnou střední hořkostí.
Obsah alkoholu 4,0 %

Světlý ležák Karpat 11°

Světlý ležák je hlavním typem piva, které pivovar vyrábí. Je to typický ležák s vyšší plností, střední řízem a vyšší jemnou hořkostí s příjemným dozníváním.
Obsah alkoholu 4,5 %

Světlý ležák Horehleď 12°

Tento klasický ležák má výraznou charakteristickou plnost, střední až vyšší říz, vyšší typicky chmelovou hořkost, která se projevuje i v aroma. Většina tohoto piva je dodávána v kvasnicové nefiltrované podobě.
Obsah alkoholu 4,9 %
Pivo Horehleď získalo Stříbrnou pivní pečeť v kategorii kvasnicová piva na 24. ročníku Slavností piva v Táboře.

Polotmavý ležák Lambert 12°

Polotmavý ležák s vyšší plností, příjemnou karamelovou příchutí středního řízu a hořkostí. Toto pivo je dodáváno v kvasnicové nefiltrované podobě.
Obsah alkoholu 5 %

Světlý speciál Ocelot 13°

Klasický světlý speciál s mírně vyšší hořkostí a plností. Toto pivo je dodáváno v kvasnicové nefiltrované podobě.
Obsah alkoholu 5,3 %
Pivo Ocelot vyhrálo kategorii světlá speciální piva na VIII. ROČNÍKU JARNÍ CENY ČESKÝCH SLÁDKŮ 2014.

Světlý speciál Mladotic 14°

Pivo s přídavkem medoviny se vyznačuje příznačnou vyšší plností, příjemnou jemnou hořkostí a vyšším řízem. V chuti lze rozeznat jemný nádech přidané medoviny z Výzkumného ústavu včelařského v Dole. Celkově je speciál sladěný a působí osvěžujícím dojmem.
Obsah alkoholu 6 %

 

Datum: 18.2.2018 17:30:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště