Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Festival chutí
->2023

Festival chutí

Pivovar Faltus dorazí s Kohoutem

 

Pivovar Faltus navazuje na více než 140letou tradici vaření piva v České Třebové. Základní produktovou řadu piv vaří pod ochrannou známkou KOHOUT, speciály jsou pojmenovány z větší části po rodinných příslušnících majitele pivovaru. Proto narazíte třeba na piva jako Andrea, Kryštof, Miroslav, Viktor nebo Vladimír. „Vaříme pivo klasickým dvourmutovým způsobem, z kvalitních českých surovin a českotřebovské vody. Veškeré vybavení pivovaru je v nerezovém provedení a pivovar je vystavěn na kapacitu 1000 hl piva/rok,“ upřesňuje zástupkyně majitele Milota Faltusová.

Na Festivalu chutí ochutnáte tato 2 piva:

KOHOUT 13% světlý speciál – obsah alk.: 5,3% obj.

Pivo zlatožluté barvy s hustou stabilní pěnou. Je charakteristické plnou chlebnatou chutí a drsnou chmelovou hořkostí, která se po napití plynule vytrácí. Vařeno ze třech druhů sladů a třech druhů chmelů. V roce 2015 získalo ocenění na jarní ceně sládků – 2. místo ve své kategorii.

MILOTA 11% - red ale – obsah alk. 4,8%

Anglický typ piva „ale“. Pivo je vařeno jako polotmavé s nádechem červených tónů – red ale. Vyznačuje se svoji ovocnou chutí a především vůní. Vůně a chuť je umocněna použitím speciálních aromatických odrůd chmelů při chmelení za studena. V roce 2013 získalo pivo ocenění za nejlepší svrchně kvašené pivo – cena časopisu PBA.

 

Datum: 11.2.2018 12:03:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště