Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Festival chutí
27.-28.5. 2023

Festival chutí

Pivaři si na Festivalu chutí přijdou na své

 

V pavilonu C, kde je právě teď v plném proudu Festival chutí, teče v těchto dnech pivo proudem. Zavítalo sem totiž nesčetně malých, rodinných a lokálních pivovarů z celé České republiky.


Představí se tady například z Brna pocházející pivovar Hauskrecht. S typickou modrou barvou vyzdobený stánek najdou příchozí snadno. Z pípy jim dnes vyvěrá rudý americký „ejl“ pojmenovaný stylově Red Apač, masopustem inspirovaný Carni Vale se závanem meduňky a klasická brněnská jedenáctka, která kvasí sedm dní a dozrává až čtyři týdny.

Speciality nabídne také další z brněnských minipivovarů s nespoutaným názvem Nachmelená opice. Neváhejte ochutnat dvanáctiprocentní mok Sun APA s osvěžující hořkostí, vůní květin a zlatavou barvou. Na Festivalu chutí dostanou jedinečnou šanci také ti, kteří v únoru minuli poněmčený valentýnský speciál Ich liebe dich s výraznou chmelovou příchutí po grepech a citrusech.

I pivovar Pegas, který rovněž sídlí v jihomoravské metropoli, přivezl na Festival chutí to nejlepší z jeho sortimentu. Na čepu pro dnešek servírují třináctiprocentní Amber Ale a dvanáctiprocentní světlý ležák se 4,5 procenty alkoholu. Oba v Pegasu uvařili z vysoce kvalitního slad ze Záhlinic.

Nedávejte žízni šanci a zavítejte ochutnat jedinečné pivní kousky do pavilonu C. Jeho brány jsou otevřené do 21 hodin.

Datum: 1.3.2018 12:45:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště