Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Festival chutí
27.-28.5. 2023

Festival chutí

Ochutnejte dobroty z obnoveného Kyjovského pivovaru

 

Pozdrav všech sládků „Dej Bůh štěstí!“ zaznívá také v obnoveném Kyjovském pivovaru. Na Festivalu chutí v Brně se představí výčepní desítkou, 12° ležákem a svými speciály.

„Náš pivovar chce navázat na úspěšnou historii. Kyjovský pivovar fungoval pod různými majiteli od počátku 16. století až do roku 1966,“ vysvětluje majitel Tomáš Machalínek.

Pivo se v Kyjově vyrábí klasickými metodami. Konzumenti se mohou těšit na výčepní 10° pivo, 12° ležák i jiná speciální piva. Pivo se točí přímo z výčepních tanků v pivovarské restauraci, ale i v hospůdkách a restauracích v okolí Kyjova. Kdo by chtěl, může využít i prodeje „přes ulici“, a to buď v litrových PET lahvích nebo v keg sudech. K těm lze zapůjčit výčepní zařízení.Pivovar vyrábí na ploše více než 150 m2. Standardní pivovarské provozy, stejně jako ten v Kyjově, se neobejdou bez varny, spilky, prostorů pro ležácké sudy, ale také šrotovny nebo místa na čištění a plnění sudů a lahví. „Zájemci mohou absolvovat i komentované prohlídky, při nichž se dozví více o samotné výrobě,“ poznamenal Tomáš Machalínek. Pohled přímo do skutečného provozu nabízí, ale i přilehlá restaurace. Tu doplňuje multifunkční sál a letní zahradní posezení. Sál slouží především pro účely seminárních služeb, pořádání svatebních hostin, narozenin a jiných akcí, ale také pro menší koncerty a podobně.„Kromě skvělého piva nabízíme našim hostům také kvalitní kuchyni, speciální pivní pochutiny a samozřejmě milou a rychlou obsluhu. Na pivovar v další etapě navážou služby pivních lázní, prodej pivních suvenýrů a dalších tematických produktů,“ plánuje majitel.

Po dobrém pivě a jídle je dobré si odpočinout. „To umožníme v našem hotelu s 25 pokoji a 55 lůžky mohou zákazníci strávit příjemný víkend, letní dovolenou nebo jen nocleh při služební cestě. Pokoje jsou standardně vybaveny v tříhvězdičkové kvalitě,“ dodal Tomáš Machalínek. Věří, že obnovený Kyjovský pivovar se stane zajímavým turistickým cílem a pro místní oblíbenou restaurací.

Datum: 2.2.2018 7:57:00

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště