Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EUROTRANS
- - -

Průmyslová řešení pro dopravu - nyní jako Transport a Logistika

Proběhl seminář „Elektrické autobusy pro město“

 

V úterý 8. října 2013 se v areálu brněnského výstaviště jako doprovodný program veletrhu Eurotrans konal pod záštitou Ministerstva dopravy ČR a Sdružení dopravních podniků ČR odborný seminář „Elektrické autobusy pro město“. Odborným garantem semináře byla firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, provozovatel portálu www.proelektrotechniky.cz .

Seminář byl zaměřený na současné technologie elektrobusů, trolejbusů a hybridních autobusů v ČR a ve světě, provozní zkušenosti dopravců s elektrickými autobusy, na finanční a sociálně ekonomické hodnocení elektrických autobusů a na problémy jejich financování.

V diskusním panelu se střídali vrcholoví manažeři a uznávaní specialisté z dopravních podniků a od výrobců – Dopravního podniku města Brna, Dopravního podniku Ostrava a společností EKOVA ELECTRIC, ABB, ŠKODA ELECTRIC, SIEMENS, Cegelec a EVC Group. O aktuálních poznatcích z organizace a financování technické základny pro městskou dopravu formou veřejně soukromého partnerství (PPP) pohovořil zástupce Asociace pro rozvoj infrastruktury.

Publikum tvořilo sto padesát návštěvníků, převážně zástupců municipalit, městských dopravních podniků, dalších organizací působících v dopravě a v souvisejících odvětvích i vysokoškolských učitelů a studentů. Z jejich živých reakcí na prezentace panelistů a zájmu o další informace bylo patrno, že elektrické autobusy jsou dnes nepřehlédnutelným fenoménem v dopravě, technice, ekologii a plánován územního rozvoje měst.

Vzhledem k množství aktuálních informací a rychlému vývoji v oblasti elektrických autobusů je plánováno další pokračování tohoto semináře, o němž budou členové SDP ČR včas informováni.

Další informace o semináři a jeho závěrech, včetně prezentací ke stažení, jsou k dispozici zde: http://www.proelektrotechniky.cz/elektromobilita/57.php

Datum: 10.10.2013 10:10:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - EUROTRANS

Video - EUROTRANS

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště