Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EUROTRANS
- - -

Průmyslová řešení pro dopravu - nyní jako Transport a Logistika

Jak vypadal první den druhého ročníku Logistické konference EULOG

 

Dne 9. října 2013 se konal první den druhého ročníku logistické konference EULOG 2013. Úvodní půlhodinky se chopila moderátorka Pavlína Rajteková, redaktorka portálu Eulog.sk. Středeční odpoledne se neslo v zaměření na autoservisy. Zítřejší den bude pojednávat o skladech a úsporách při zavedení  CNG.

Pavlína Rajteková se v úvodu omluvila za přednášku, která se z technických důvodů nekonala. Tuto časovou mezeru však efektivně vyplnila krátkým představením portálu EULOG. Následně poděkovala všem zúčastněným a partnerům. Poté představila program na oba dva dny.

První přednášky se ujal pan Ing. Petr Jalůvka ze společnosti Dynamic Future. Jeho téma pojednávalo o průběhu logistického auditu v autoservisech. V krátkosti shrnul základní informace o společnosti Dynamic Future a v další části přednášky se věnoval jednotlivým procesům logistického auditu a jeho rozsahu. Detailně popsal postup a strategii daného auditu a v závěru přednášky nastínil analýzu výsledků a grafické znázornění logistického auditu v praxi.

Po této přednášce následovala půlhodinová přednáška pana Ing. Jiřího Lachouta ze společnosti E.ON. Jeho povídání na téma Alternativní paliva a palivové systémy – CNG také zaujalo diváky v konferenčních prostorech brněnského výstaviště. Toto téma je velmi obsáhlé, nicméně přednáška vypíchla ty nejzajímavější poznatky z prostředí alternativních paliv CNG. Pan Ing. Lachout porovnal výhody a nevýhody benzínu a nafty oproti CNG a vše znázornil na zajímavých obrázcích a grafech. Upozornil také na velmi významné ekologické hledisko zemního plynu a vyzdvihl nejvýznamnější výhody při zavedení CNG paliva.

Poslední přednášku měl pan Ing. Tomáš Stöhr, ředitel společnosti ESCARE. Jeho přednáška byla velmi poutavá. Představil informace o optimalizaci procesů v servisním středisku.  Začátek přednášky se nesl v duchu plýtvání v podniku, kde uvedl 8 základních typů plýtvání v podniku. Cílem jeho přednášky bylo představit možnosti, jak efektivně zamezit tomuto plýtvání. V závěru své přednášky ukázal proces odstranění plýtvání v konkrétním podniku.

První den druhého ročníku logistické konference EULOG je za námi. Přestože začátek dne byl poněkud roztržitý, hodnotíme průběh konference velmi kladně. Přednášky byly zajímavé a diváky upoutaly. Budeme se těšit na zítřejší dopolední program, který bude opět probíhat v pavilonu G2 v konferenčních prostorech konference Mobilita budoucnosti. Zítřek bude zaměřen více na skladování a manipulaci. Úvodní přednáška naváže na dnešní alternativní paliva a bude pojednávat o úsporách při zavedení CNG. Na ni navážou odborníci, kteří se více zaměří na automatizované sklady,“ uvádí Eva Blechová, redaktorka Eulog.

Datum: 9.10.2013 17:01:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - EUROTRANS

Video - EUROTRANS

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště