Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EUROTRANS
- - -

Průmyslová řešení pro dopravu - nyní jako Transport a Logistika

Inteligentní dopravní systémy ve veřejné dopravě pro zkvalitnění služeb cestujícím

 

V rámci veletrhu EUROTRANS v Brně na BVV proběhl dne 9. 10. 2013 seminář zaměřený na výměnu zkušeností a názorů na zavádění a využívání inteligentních dopravních systémů (ITS) pro veřejnou dopravu. Seminář organizovalo Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. (CDV) v souvislosti s mezinárodním projektem POLITE.

Program INTERREG IVC, který aktivitu podporuje, je zaměřen na evropskou územní spolupráci a také nabízí výměnu zkušeností s osvědčenými řešeními v oblasti inovací a životního prostředí. Oba tyto cíle mají na mysli partneři projektu POLITE.

Cílem projektu je sdílení zkušeností, znalostí a diseminace úspěšných řešení využívání inteligentních dopravních systémů ve veřejné dopravě.  Jedná se zejména o oblast poskytování informací za účelem zvýšení atraktivity veřejné dopravy (VD) a nabídky kvalitních služeb.

Hlavní účelem je podpořit veřejný sektor znalostmi vztahujících se k procesu naplňování strategií podporovaných Evropskou unií a dodržování platných norem a standardů pro zavádění ITS v dané oblasti.

Dále je záměrem stimulovat koordinované zavádění informačních systémů, které budou splňovat možnosti interoperability také v přeshraniční podobě.

V první polovině projektu byla provedena detailní specifikace dopravních politik v přímé souvislosti k danému tématu, nejen zapojených zemí v rámci konsorcia.  Následovala analýza dobrých příkladů v celé Evropě. Na základě této analýzy bylo v rámci EU identifikováno 30 nejlepších příkladů řešení implementace informačních systémů. Osvědčené metody, analýzy a nejlepší příklady řešení budou volně dostupné pro odbornou veřejnost.

V roce 2014 CDV plánuje mezinárodní workshop v Brně včetně školení a praktických cvičení v dopravní politice pro zavádění ITS ve veřejné dopravě a druhý český seminář.

Projekt POLITE je spolufinancován z ERDF v programu INTERREG IVC.

Datum: 10.10.2013 6:00:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - EUROTRANS

Video - EUROTRANS

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště