Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EUROTRANS
- - -

Průmyslová řešení pro dopravu - nyní jako Transport a Logistika

Druhý den Logistické konference EULOG 2013 je u konce

Dne 10. října 2013 se konala druhá část druhého ročníku Logistické konference EULOG 2013. Pavlína Rajteková, moderátorka a redaktorka Eulog.sk, se opět ujala slova a přivítala účastníky veletrhu a nastínila program dnešního dne, který se nesl ve znamení manipulace a skladování.

Dnes se představili odborníci ze tří firem: Linde Material Handling, AIMTEC a SSI Schäfer.

Jako první se přednášky chopil pan Jan Kubeš ze společnosti Linde MH na téma Úspory při zavedení CNG, jehož přednášku doplňoval pan Král ze společnosti MOTOR JIKOV o technické údaje a odborný pohled. Tato přednáška navázala na včerejší téma Alternativní paliva a palivové systémy – CNG, kterou měl pan Ing. Jiří Lachout ze společnosti E.ON.  Pan Kubeš z pozice regionálního manažera prodeje měl zkušenosti se zaváděním vozíků na CNG palivo a tím do své přednášky přinesl zajímavé poznatky z praxe. Dále vyzdvihl výhody tohoto paliva na investiční náročnost. Představil jednotlivé vozíky společnosti Linde MH a podrobněji popsal technické parametry pomalého a rychlé plnění vozů. Rozdíl mezi CNG a dieslem uvedl na praktickém případě, ale především se věnoval konkrétním číslům v rámci úspor zavádění CNG paliva pro referenční vozidla.

Po skončení této přednášky se přešlo na oblast skladování. Na toto téma účastníci konference mohli vyslechnout dvě přednášky. První z nich byla na téma „Inteligentní sklad přemýšlí za vás.“ a do této problematiky nás uvedl Ing. Vít Glasl ze společnosti AIMTEC a.s., který je ve současné době na pozici Business Development manažera, kde se primárně věnuje logistickému informačnímu sytému DCIx, který více rozebral ve své prezentaci. Na začátku definoval pojem inteligentní sklad a jeho celkovou stavbu. Ukázal implementaci inteligentního systému pro sklady na komplexním řešení, které vytvořili pro firmu ADLER.  Pomocí názorných ukázek v podobě fotografií a krátkého videa návštěvníci pochopili fungování takto řešeného inteligentního skladu a přesvědčili se, že tenhle přívlastek nemá jen tak náhodou.

Jako poslední přednášku na téma Automatizovaných skladů uvedl pan Ing. Jan Rindt ze společnosti SSI Schäfer, kde působí jako obchodní manažer a je zodpovědný za oddělení automatizovaných systémů. Popsal průběh celého procesu skladování v automatizovaném prostředí, taktéž nastínil, jaké údaje jsou potřební pro zavedení takového systému do skladu. „Častokrát se nám stane, že přijde firma, která chce zavést automatizovaný systém do svého skladu, ale nemá na to předpoklady.“ okomentoval pan Ing. Rindt.

Tahle poslední přednáška uzavřela celou Konferenci Eulog pro tento rok a v závěru moderátorka poděkovala všem účastníkům za příjemnou atmosféru, kterou vytvořili v průběhu konference a přednášejícím, že se chopili svých přednášek na tak profesionální úrovni. „Doufáme, že se účastníci konference Eulog přednáškami inspirovali a měli pro ně informační přínos, protože to je naší hlavní prioritou - přinášet zajímavé informace ze světa logistiky a skladování.“ okomentovala konferenci redaktorka Eulog.sk, Pavlína Rajteková.

Pro ty, kteří se nemohli účastnit přednášek, budou k dispozici na www.logisticka-konference.cz během příštího týdne a to včetně odkazů na videa. Fotky budou k vidění stránce Logistického portálu Eulog na Facebooku.

 

Datum: 11.10.2013 9:08:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - EUROTRANS

Video - EUROTRANS

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště