Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

SYBA cílí na obaly pro potraviny a kosmetiku

 

Více než 170 odborníků se dnes zúčastnilo mezinárodní konference v sále Morava, kterou pod názvem Obaly pro potraviny a kosmetiku uspořádal Obalový institut SYBA spolu s dalšími českými a slovenskými institucemi. „Je to platforma pro setkání výrobců obalů, potravin a kosmetiky i zástupců krajských hygienických stanic. Těší nás letošní hojná účast včetně slovenských inspekčních orgánů i přítomnost českých a zahraničních řečníků ze Slovenska, Německa, Maďarska a Lotyšska,“ říká Vlado Volek, ředitel Obalového institutu SYBA.

Konference je příležitostí pro diskusi o žhavých tématech z oboru i informace o legislativních změnách a nových obalových normách. „Těším se například na přednášku André Weisse z německé firmy Henkel o neúmyslně přidaných látkách, které znečišťují obalové materiály, o tom se hodně mluví,“ dodává Vlado Volek. Odborníci se zabývali například studiem migrace složek papírových obalových materiálů do potravin a potravinových simulantů, otázkou FoodWave – certifikací pro potraviny, bezpečným zasíláním potravin, snížením limitů BPA, riziky kontaminace potravin škůdci, vhodností biodegradovatelných obalových materiálů pro balení potravin a dalšími tématy.

Konference, která se koná jednou ročně střídavě v Praze a v Brně a letos využívá souběhu s brněnskými veletrhy, je také součástí Obalové akademie SYBA, která nabízí různá školení a vzdělávací akce. „Problematika týkající se materiálů, které jsou v přímém kontaktu s potravinami, zajímá jak výrobce obalů, tak uživatele i kontrolní orgány. Je vidět, že zájem o vědění v Česku stoupá, letošní účast na konferenci je zhruba o dvacet procent vyšší ve srovnání s minulým ročníkem,“ pochvaluje si jedna z organizátorek Kateřina Kolářová, obchodní a marketingová ředitelka Obalového institutu SYBA, který je odborným garantem veletrhu EmbaxPrint.

Datum: 27.2.2018 15:46:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště