Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

EmbaxPrint
7.-9.2. 2023

Mezinárodní veletrh obalů a tisku

Spolupráce CEITEC a společnosti ROLOFOL stvrzena podpisem

 

Předseda představenstva akciové společnosti ROLOFOL Václav Kučerka a ředitel Středoevropského technologického institutu CEITEC VUT v Brně Radimír Vrba dnes na veletrhu EMBAX PRINT podepsali rozšířenou smlouvu o spolupráci. Ta pro firmu ROLOFOL znamená možnost využít širší vědeckou základnu. „Pohybujeme se ve velmi konkurenčním prostředí. Abychom byli úspěšní i na zahraničních trzích, potřebujeme nabídnout zákazníkům špičkovou kvalitu a něco navíc. A k tomu nám pomáhá nejenom vlastní píle, ale i to, že máme možnost využívat vědeckých poznatků,“ potvrzuje Miroslav Zeman, obchodní ředitel společnosti ROLOFOL.


Firma už spolupracovala s CEITECem v minulosti. Díky tomu se jí podařilo vyrobit a uvést na trh fixační fólii ROLOfilm XT, v jejímž duchu se nese i prezentace na brněnském veletrhu. Fólie představuje evropskou i světovou špičku v tom, jaké má kvalitní a stálé technické vlastnosti, jak je tenká, pevná, spolehlivá a jak šetří náklady. Dnešního podpisu smlouvy se zúčastnil také vedoucí vývojových laboratoří firmy DOW ze švýcarského Horgenu. Právě tato společnost totiž dodává kvalitní granuláty, na jejichž základě ROLOfilm TX stojí a s nimiž pak čeští technologové pracují ve výrobních závodech. Klíčovou surovinou je špičkový ethylen-oktenový kopolymer.

ROLOFOL je jediným českým výrobcem LLDPE fixační fólie pro ruční i strojní balení. Sídlo společnosti je v Bordovicích u Frenštátu pod Radhoštěm, výroba probíhá na castových linkách ve dvou výrobních závodech. Vlastní výrobu zahájila společnost v roce 2005, předtím se čtyři roky věnovala distribuci fixační fólie. „ROLOfilm TX je výsledkem toho, že chceme pořád něco nového, že nad prací myslíme a že do toho dáváme duši,“ říká Miroslav Zeman.

Datum: 18.2.2016 12:50:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště